Červen 2016

Don't let your dreams be dreams..nebo něco takovýho

26. června 2016 v 14:14 | Venea |  Co se mi honí hlavou
To vypadá skoro, jako kdybych vám chtěla promlouvat do duše životní moudra, co? Možná to tak nějak i je, protože prostě většinu svého života mám chuť psát. Vůbec nemám páru co, ale prostě chci držet v ruce tužku nebo mačkat klávesnici na wordu a něco vytvářet, vypsat se. Ono když už píšu tak vždycky něco přijde a něco z toho vzejde. Jde spíš o to, vědět, čím začít, aby z toho něco mohlo vzniknout. Prostě si ujasnit, jestli psát recenzi, povídku, nějakou hovadinu, tag (:D), nebo třeba úvahu. To přesně ale já moc neumim. Prostě si píšu a píšu a najednou vidim, že skoro nevim, o čem píšu a že jsem vám vlastně chtěla sdělit nějaký důležitý fakt nebo svůj názor na nějakou údálost, nebo vám prostě jen napsat krátký vtipný příběh. ALE NE. Tohle prostě Káťa nesvede. To bych asi musela být ve škole, abych dokázala psát o jednom tématu celou slohovou práci, ale tady to nejde. Možná to všechno, co jsem chtěla napsat před tím nebylo tolik důležitý, proto prostě moje ruce píšou úplně něco jinýho. Zaznamenávají můj tok myšlenek. Nebo něco takovýho.

Dneska jsem třeba chtěla psát přesně to, o čem píšu teď. Chtěla jsem vás nadchnout pro léto, pro dobrodružství, pro lásku a všechny možný krásy, pro západ slunce a pro společný zážitky a spontánní okamžiky. Bylo by hezký, kdybych o tom článek napsala, co? Ale nějak mi to nešlo přes ruku. Hrozně ráda bych něco takovýho pozitivního vytvořila a řekla vám, abyste šli za svými sny. Hm. Kde je teda problém? Asi ve mně, protože jak možná víte, nejsem zrovna 100% pozitivní člověk a ten článek by o mě možná trochu lhal. Chtěl by, abyste byli šťastní a užívali si, ale autorka by zklamaně a bez energie seděla před televizí a absolutně by nevěděla, co se sebou i když přesně o tom před chvílí napsala článek. Takže jsem vám asi spíš chtěla napsat, jak na tom doopravdy jsem, nechtěla jsem vám lhát. Cítila bych se potom blbě, i když všechno to užívání je v životě potřeba.

Ne vždycky se to ale dá zvládat a pamatovat na to. Já se třeba na léto fakt těšim, ale pár věcí mě trápí. Například, že všichni hlásí štěstí v létě. TO JE PRŮSER. Snad vám to ani nebudu vysvětlovat, každý se nad tím může zamyslet sám. Další je strach. Bojím se, že všechny mé plány v létě ztratí smysl a já stejně skončim znuděná a úplně sama.

Sakra, tohle je fakt úplně zpřeházenej, negativní článek. Přitom takhle bych na vás vůbec působit nechtěla. Nikdy. Vlastně, i když jsem psala, že nechci psát takový ty přehnaně pozitivní věci, když na to nemám náladu, ale každý to potřebuje. I já. Takže se s vámi asi na léto loučím a jestli jste se přes celý tenhle článek překousali, doufám, že i přes to, že třeba nebude mít náladu cokoliv dělat a bavit se, pamatujte, že jste mladý a že léto je jen jednou za rok. Netuším, jestli vám to pomůžu, ale věřte mi, že když se to stane, alespoň budete rádi, že nejste sami, kdo se takhle divně cítí.


Nechci vám kazit náladu, to vůbec. Já ji mám vlastně docela dobrou, jen jsem ..já nevim. Mám vás ráda, tak si léto užijte a přes to všechno stejně jděte za svými sny!

Venea


Melancholicky šťastný článek o dešti a o ničem

4. června 2016 v 14:30 | Venea |  Co se mi honí hlavou
Nechtělo se mi dneska úplně psát recenzi a nechtělo se mi popravdě dělat vůbec nic. Mám špatný den. Nepovedl se mi Chia puding, nedokážu nakreslit jednu docela důležitou věc, mám takovej ten divnej pocit méněcennosti a nedokážu v sobě najít ani trochu toho tekutého zlata (Všechny malé zázraky) a nesnášim se za to, že mi ty předešlé prkotiny tak kazí náladu a že si to vůbec všechno tak moc připouštím. Všechno okolo mě jakoby mělo neutrální šedé barvy. Ty barva mě dusí. Potřebuju světlo, barvy a inspiraci.

Je mi smutno. Všimli jste si někdy, že se na mém blogu neobjevuje skoro nic ohledně toho, že bych byla třeba někdy zamilovaná nebo podobné pro vás úplně nepodstatné věci, které se ale dobře pamatují a z nějakého důvodu všem přijdou strašně zajímavé? Tak o tom taky teď nebudu psát. Jen vám řeknu, že jsem a že to za nic nestojí, pokud se teda zrovna necítím v takové euforii, že tu špatnou a celkem rozlehlou stranu nevidim. Jenže teď je tu příšerně melancholická Káťa, která tohle všechno vidí a ještě do toho dloube, i když ví, jak moc živí a pravdivý to je. BĚŽ PRYČ!
Chystá se- KRESLENÍ CELEBRIT NA PŘÁNÍ.

Fanclub!


Účastním se!NikaRoovy


Diplomy