Leden 2016

RECENZE- Otec Goriót

27. ledna 2016 v 17:42 | Venea |  Recenze

Honoré de Balzac

Otec Goriót

Rok vydání: 1835

Překlad: Božena Zimová

Jedná se o román z doby realismu, který kritizuje a popisuje pařížskou společnost v 19. století.


Anotace : Otec Goriot, obchodník s těstovinami, který "šikovným kšeftováním" zbohatl a celý svůj život zasvětil hromadění majetku a touze výhodně vdát své dvě dcery a tím je dostat do vyšší společnosti.


Proč mám ráda "záporáky"?

17. ledna 2016 v 11:16 | Venea |  Co se mi honí hlavou
Ahoj, vítám vás u nového článku po delší době. Tenhle bude trochu netradiční, ale snad vám to nebude vadit a prokoušete se až do konce.


Když se mě zeptáte "proč máš ráda vždycky jen záporáky?", odpovím většinou "nevím, jsou prostě super".
Tak to dělám vždycky, kdbyste jen věděli, jak jsou ti milovníci klaďasů občas nechápaví. Jen když se pokusím o vysvětlení mé zamilovanosti mě obdaří opovrhujícími pohledy a to bych se taky nemusela udržet.
Taky neurážím ty super hodný ale vlastně strašně statečný hošany, kteří milují jednu ženu, možná dvě a někdy i tři. Ani nevědí, co chtějí.
Tím se vracím k záporákům. Neomezuje je láska ani touha po ní. (Teda občas, čas od času jsou tu i neúplně záporné postavy, které ve svém kamenném srdci schovávají semínko lásky a hrozně se bojí že vyroste, a tak dále)

Ano, věřím, že spousta z vás to tak taky má, protože pro některé lidi jsou záporáci neodolatelní a přirostou nám k srdci mnohem dřív, než ostatní postavy.

Pokusím se to vysvětlit na příkladu. Jim Moriarty, můj NEJOBLÍBENĚJŠÍ a vlastně podle mě jeden z nejlepších záporných postav vůbec. Pro ty, kteří neví, je ze seriálů Sherlock BBC. Doporučuji všema deseti!


In a world of locked rooms, the man with the key is king, and honey you should see me in a crown.
-Jim Moriarty

Neperu se s faktem, že záleží převážně na přitažlivém vzhledu, ale jde taky o charisma a pohled.
Něco mají v očích jiného, než ostatní postavy. Zvlášť, když jsou to dobří herci, nebo dobře napsané postavy. Když se někdo vloupá ke korunovačním klenotům jen proto, že na sebe chce upozornit a chce si sednout na trůn, jelikož je král, má to sakra něco do sebe.

To, co se mi na záporných postavách ještě líbí, je manimulace s ostatními, dokáží si všechny omotat okolo prstu a jen se při tom křivě usmívají. Stejně je nikdo neocení.
Jejich genialita mě nepřestává udivovat.

Teď už bych jim asi jen vyjádřila lítost ( i když by je to opravdu naštvalo ), a řekla jim, že doufám, že jednou v nějaké knížce nebo seriálu třeba nějaký z nich bude opravdu doceněný. ALE nepleťte si to s tím, že chci aby vyhráli a porazili klaďase, nechci aby náš svět někdo ovládl, cožpak jsem blázen?

PS: NÉ VŠICHNI ZÁPORACI JSOU SUPER!

Že ano, Joffrey, kamaráde?


Krásný nedělní den,

Venea
Chystá se- KRESLENÍ CELEBRIT NA PŘÁNÍ.

Fanclub!


Účastním se!NikaRoovy


Diplomy