Svět knihy 2015 a informace

16. května 2015 v 21:06 | Venea |  Co se mi honí hlavou
Tak jsem zase tady. Plná zvláštní nové energie a odhodlaná zase jednou něco napsat. Dnešek byl super, já se mám super, takže se nebojte, žádné fylozofické a deep člány dneska nečekejte.SVĚT KNIHY 2015

Nevím, jestli vám mám povídat o naší dlouuhé a náročné cestě (vlastně jsme jenom jely hoďku busem a potom asi 4 stanice metrem), ale přeskočím až k tomu, kdy jsme byly před Výstavištěm.
Měla jsem dneska rozdávačnou náladu. Jedné staré paní jsem dala volnou vstupenku (byla jsem pověřena pořadatelkou, která je vlastně i moje kamarádka, ooo cítím se tak vážená) a svojí nemocné a bezhlasé sestře jsem z lásky věnovala asi 2484154678618700000 větrových bonbónů, aby jí bylo lépe. Jsem tak štědrá.

No, hned jak nás pustili dovnitř, běžela jsem do do stánku Albatrosu. Vůbec jsem si dlouho nevybírala, hned jak jsem Bajky Barda Beedleho viděla, patřili jsme k sobě. Soooo romantic. Holky si taky vybraly a všechno začalo být perfektní.

Když jsem obhlížela pohledy u cizojazyčného stánku, zavolala na mě NikaRoovy, stará dobrá NikaRoovy, kterou už jsem pěkně dlouho neviděla. A viděla jsem ji moc ráda. Strávila s námi většinu času a daly jsme si spolu předražený kafe a tiramisu, či jak se to píše.
Každopádně, ještě doma jsem našim slíbila, že jim nechám podepsat pohledy od jejich oblíbených zpěváků, herců, spisovatelů,.. . Byla jsem nejdřív u pana Ivana Hlase a potom ještě u Adolfa Borna a Michala Viewegha. Zvláštní bylo to, že v té dlouhé řadě rozklepaných důchodců jsem se cítila trochu nesvá, no co.

Určitě pochopíte, když napíšu, že knížky za 29Kč jsem tam nemohla nechat, takže koupě celé série Matched bylo podlě mě dobré rozhodnutí.

Na veletrhu jsme se byly podívat ještě na dvouch besedách (kde už jsme byly tak uchozené, že jsme nemohly uvěřit vlastním očím, když jsme spatřily pár volných míst. Na první besedě mluvily dvě spisovatelky Tereza Janišová a Bára Tuzarová. Nic jsem od nich nečetla, ale beseda byla fajn. Obě spisovatelky jsou sympatické.
Následovala beseda Michaely Burdové, kde jsem byla i minulý rok, tentokrát se ale povedla mnohem víc, byla jsem ráda, že jsem Míšu zase viděla.

Ani jsme se nenadály a už byly 4 hodiny. Byl čas oběda. Aha. :D
To mě přivádí k myšlence, která mě v průběhu veletrhu napadla. Knížky jsou tu možná levné, ale to drahé jídlo nám to vynahradí, ale rizoto bylo dobrý.

V pět jsme odjely domů úplně unavené a vyřízené z kvapné cesty na autobus, ale šťastné z nových zážitků. Všechno bych sem ani napsat nemohla, už teď mě bolí ruce.

Málem bych zapomněla, zase jsem potkala blogerky, které znám a které čtu. Například Vendeu, Laurdes, NikuRoovy, Deny, Jáju, Syki a spoustu dalších. Všude jsem třeba potkávala Lukáše Hejlíka, už mu to muselo připadat divný, i když to asi vůbec nezaregistroval.

Nějaké ty fotky přidám později.

Mějte se krásně,

Venea

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mei-riefel Mei-riefel | 16. května 2015 v 21:57 | Reagovat

Celý den byl prostě skvělý. Mimochodem, ráno jsme jeli skoro 2 hodiny :D
Fakt to bylo úplně boží. Tak zas za rok
:-)

2 Sara Sara | 16. května 2015 v 22:00 | Reagovat

Pekny clanek :-) Vypada to ze jste si to paradne uzily :-) Tesim se na fotky :-)

3 Deny el Infian Deny el Infian | E-mail | Web | 17. května 2015 v 8:55 | Reagovat

Aww, tys potkala Jáju? OwO Se máš :D Já ji chtěla potkat a prostě jsem na ni nenarazila -_- Chtěla jsem vidět, jak bude šílet až zjistí, že mám nejen boží marvelovskou tašku, ale taky boty s Iron manem -_-' :D

4 Venea Venea | Web | 17. května 2015 v 16:53 | Reagovat

[1]: No jo, ty :D

[2]: Děkuju, užily..škoda, že si s náma nejela taky..stejně tak Štěpa..

[3]: Ona byla na té besídce Terky Janišový a Báry Tuzarový :D Tam jsem ji viděla já, divim se, že jste se nepotkaly :FD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Chystá se- KRESLENÍ CELEBRIT NA PŘÁNÍ.

Fanclub!


Účastním se!NikaRoovy


Diplomy