Srpen 2014

Syn pekel - V moci démonů

2. srpna 2014 v 14:01 | Venea |  Recenze

NÁZEV : Syn pekel - V moci démonů

AUTORKA : Michaela Burdová

NAKLADATELSTVÍ: Fragment

ROK VYDÁNÍ: 2013

POČET STRAN: 270

Schyluje se k velké bitvě o moc a vlkodlak Neran a elfka Liadel se ocitají ve velkém nebezpečí. Liadel se chtějí zmocnit nejen démoni, aby získali zpět svou ztracenou sílu, ale také vůdkyně Temnovlků, aby ji využila pro svůj plán. Podaří se Neranovi uchránit milovanou elfku před temnými silami? Co budou muset obětovat pro to, aby mohli být spolu?


Vydejme se do Velwetie, tajemné země obývané Temnovlky - nesmrtelnými bytostmi, ze kterých jde strach a lidé jsou pro ně pouhou kořistí.

Druhý díl dvoudílné série o vlkodlacích, elfech a skřítcích se mi do rukou dostal před několika měsíci. Do knihy jsem se chtěla rychle pustit, ale přimotaly se mi do plánů ještě jiné knihy, od pohledu lepší. Takže na našeho Vlkouše nezbylo moc času. Dostala jsem se k němu až teď v létě.

Michaela Burdové vždycky patřila mezi mé nejolíbenější spisovatelky, ať si říká kdo se chce, co chce. Bez Křišťálů moci a Poselství jednorožců, bych se vůbec nedostala ke čtění a už vůbec by mě nenapadlo psát nějaký blog, nebo tak. Její knihy jsem naprosto milovala.

První díl Syna pekel mě ale docela zklamal. Recenzi jsem na něj nenapsala, už ani nevím proč. Každopádně jsem se do druhého dílu pustila až po roce, takže si vůbec nepamatuju, co se tam dělo. Ten děj ve mě prostě nic nezanechal.
ÚRYVEK str.108
"Elniäd se na královnu zadíval zvláštním pohledem,
jako by tušil něco, co Neranovi jaksi unikalo.
Ïmerrila přistoupila blíž."Jak jsi na tom?" Neran se ztěžka posadil.
"Dej mi měkkou postej, naducanej polštář a teplou peřinu , a budu vrnět blahem."
Královně tváří přelétl úšklebek: "Bude ti muset stačit tvá představivost."

Děj ale druhému dílu vyčíst nemůžu. Je plný akce, vášně a dobrodružství. Jen si nejsem jistá tím námětem na příběh. Ten mi přijde mdlý a vlastně pořádně nevím, za čím se tam ženou. Pořád se s něčím perou, což je popsané vždy skvěle, ale prostě mě ten příběh celkem nudí.


Pak jsou tu postavy. Neřekla bych že je to přímo katastrofa, ale žádná bomba to taky není. Ty postavy mají jedno společné. Všechny vtipkují ve vážných situacích a skoro pořád se v jejich konverzaci objevuje ironický podtón. Jinak nejsou ničím vyjimečné. Michaela Burdová prostě nejspíš nedovede vytvořít živou postavu, která by byla něčím originální. Kdyby to dokázala, ta kniha by byla o mnoho lepší. Super postavy by pasovaly do super děje, jen si ještě trochu pohrát s tím příběhem.

Přes to všechno je tahle knížka poutavá a čtivá. Bavila mě a doufám, že autorka se i přes tuhle né úplně povedenou sérii přenese a do světa vypustí novou o mnoho lepší knihu! :-)

Za poskytnutí recenzního výtisku dekuji nakladatelství FRAGMENT

VENEAChystá se- KRESLENÍ CELEBRIT NA PŘÁNÍ.

Fanclub!


Účastním se!NikaRoovy


Diplomy