Obchod se štěstím

13. července 2014 v 13:22 | Venea |  Recenze
Název: Obchod se štěstím

Autorka: Irina Semina

Nakladatelství: FRAGMENT /děkuji za recenzní výtisk/

Rok vydání: 2013

Počet stran: 128

Vstupte do kouzelného krámku, ve kterém najdete všechno od koštěte na negativní pocity až po mlýnek na problémy. Jak se vyrovnat se vztahy, nešťastnou láskou, finančními problémy či jak najít smysl života? Vydejte se na cestu ke spokojenějšímu a šťastnějšímu životu! Zaměřte se na to, co vám opravdu dělá radost. Být šťastná je přece tak snadné!


Tuto knihu jsem si koupila s přesvědčím, že bude pozitivní, lehce napsaná a taková jednoduše kouzelná. Přesně taková byla. Sice jsem ji nečetla celou, ale stačilo pár prvních povídek, a měla jsem o chloupek hezčí pohled na život.
To tahle kniha umí, vykouzlí vám úsměv na tváři, i když nemáte zrovna náladu.

"Promiňte, co se tady prodává?"
"Jak to myslíte? Co je napsáno na obchodě, to se taky prodává. Štěstí, děvenko. Štěstí!"
"A… v jaké formě?"

"V jaké si vybereš, milá zlatá. Na metry, na kila, na kusy… Jenom se neboj, děvče, zboží je kvalitní. Jsem stálá zákaznice. Bude se ti tu líbit."

Taky to je originální zpracování knihy. Jak už jsem řekla, je rozdělá na povídky. Některé jsou dobré, některé míň. Mně se úplně nejvíc líbila ta první. Ta byla ze všech asi úplně nejlepší.

Na tuhle knížku bych měla asi jen jedinou výhradu. Tou je popisek na obálce : Povídky, které vás udělají šťastnou. Přijde mi to celkem hodně přehnané. Nejsou to jen ty povídky, které vás dělají šťastnou, ne? To by bylo divné, kdyby jste měli špatný a smutný život, přečetli si tuhle knihu.. a najednou by jste byli šťastní. Je to přehnané, ale je mi jasná, že to asi není myšlené úplně doslova.

Celá knížka je napsaná v pohádkovém vyprávění, kterému se nakonci dostane rozluzení a takového pěkného moudra. Zajímavé je i to, že autorka Irina Semina, je psycholožka, takže ví, jak na lidi. Ví, jak jim dopřát hezké chvíle, odlehčené momenty plné jemnosti a pohody.

"Všimněte si prosím, zde máme kouzelné kaleidoskopy. Dodávají životu lesk. Pokaždé je to nový zážitek, ohňostroj barev, množství nejrůznějších kombinací."
"Vždyť je to jen hračka."
"Vy si snad myslíte, že život je vážná věc?"
"Jistěže vážná… kdyby si tak dospělí mohli hrát jako děti…"

"Tak si hrajte."
Tato recenze byla vážně celkem krátká, ale štěstí moc snadno popsat nejde, nebo ano?
Dávám 3/5 bodů.

Venea

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sára Sára | 13. července 2014 v 18:33 | Reagovat

Na tuhle recenzi jsem čekala celkem dlouho a nezklamala :-) Mně se ta knížka líbila, a je pravda že ta první je ze všech nejlepší. Taková oddechovka:-)

2 Štěpa Štěpa | 13. července 2014 v 22:44 | Reagovat

Oddechovky miluju! :D Určitě si ji přečtu ;-) Mimochodem, hezká recenze :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Chystá se- KRESLENÍ CELEBRIT NA PŘÁNÍ.

Fanclub!


Účastním se!NikaRoovy


Diplomy