Červenec 2014

První stříbrná kniha snů

31. července 2014 v 12:11 | Venea |  Recenze
NÁZEV: První stříbrná kniha snů
AUTORKA: Kerstin Gier

NAKLADATELSTVÍ: CooBoo

ROK VYDÁNÍ: 2014

POČET STRAN: 350

Tajuplné dveře s klikou ve tvaru ještěrky, mluvící sochy a zdivočelá chůva se sekerou… sny Liv Silberové jsou poslední dobou opravdu strašidelné. Ještě strašidelnější než jakýkoli hřbitov v noci je to, že někteří o ní vědí věci, které by ve dne nikdy nahlas neřekla, leda ve snu. Jak je tohle možné? Je to pořádně zamotaná hádanka, ale hádankám nemohla Liv nikdy odolat…

Od této autorky jsem ještě žádnou knihu nečetla. Série, Drahokamy..ta mě vždycky lákala, ale nikdy jsem se k nim nedostala. To se změnilo. Tahle kniha se mi líbila už od pohledu, zajímalo mě, proč má takovou zvláštní obálku, ta obálka mě lákala, protože je naprosto dokonalá. Jsem šťastná, že jsem se k ní dostala.

Kerstin má obrovskou fantazii, takže se nemůžeme divit, když si pro tuto novou sérii vybrala právě téma SNY. Ponořila se do toho a sny nám popsala přesně tak, jak je vidí a jak je zná.Celá kniha mě naprosto pohltila. Je čtivá, pořád se tam něco děje, a je hlavně plná snů a fantazie. Zároveň nechybí romantika a nepatrná přeslazenost, která knížce jen dodává sladký opar.

Všechny postavy jsou živé. Živé, jako opravdu živé. Jako bych je cítila, tohle zbožňuju, když jsou
dokonale propracované postavy. Hlavní hrdinku Liv jsem si oblíbila hned na začátku. Dále tam byl třeba Henry (boží, boží kluk s kudrnatýma vlasama), Grayson (ještě božejší kluk s oříškovýma očima)..těch kluků tam bylo požehnaně, byla radost to číst :D
Nemohla jsem se od příběhu vůbec odrtrhnout. Půjčila jsem ji své sestřence přes koleno, která ji přečtla za jeden večer. Byla z ní uchvácená. Tahle knížka je kopletně dokonalá a nemá skoro žádnou chybu. Místy jsem se ztrácela v těch snech, protože jsem úplně všechny detaily nechápala, ale bylo takové dobrodrůžo, být v takové nevědomosti.

Určitě si pořídím další díl.

Jak už asi víte, občas se tam vyskytuje takový blog PLESKY TŘESKY, nikdo neví, kdo tento blog píše nikdo neví, ale přijde mi, že to tam není jen tak. Určitě to má nějaký hlubší význam. MOC SE TĚŠÍM NA DALŠÍ DÍL! :-)

HODNOTÍM PĚTI BODY Z PĚTI

Mějte se krásně,

Venea

PS: Jaké jsou vaše snové dveře? :-)

Přetékající myšlenky

23. července 2014 v 22:53 | Venea |  Co se mi honí hlavou
Hlavou se mi toho honí tolik, že jsou všechny mé UŽITEČNÉ myšlenky tak utlačované, až fakt nevim, co dělat. Nevim jakej článek napsat (teď taky nevim, o čem tenhle článek bude), nevim kdy číst (přitom by to vůbec neměla být povinost, ale s těma recenzákama už to tak i možná je. Totiž, když já mám nějakou povinnost, tak mě ta činnost automaticky přestane bavit. To je můj problém. Já miluju když mi přijde balíček, ale pak už je to..nevim no..fakt furt píšu v závorce?), nevim jestli se přesunout na blogspot, nevim co dělat a nevim jak přestat myslet na divný věci. Nevim, jak si vysvětlit celé mé . O tom ale jindy, to by bylo na dýl.


Když třeba delší dobu nečtu, tak potom už nemám náladu číst absolutně bezdůvodně si pak přijdu, že na tenhle blog nepatřim. JE TO VENKU. To je asi to nejhorší, moc si všechno beru. Já nejsem zas tak obrovský čtenář. Miluju všechno s knížkama, ale pak když čtu ÚPLNĚ celý den, už mě to tak nebaví. Proto čtu pomaleji, ale miluju to. Většina z vás možná teď nechápe, co to tu plácám, ale já mám tak divný myšlení, že mi moje hlava přijde jako obrovský chuchel čehosi. Jednoduše? Nevyznám se v tom.
Je to super, ze všeho se vypsat, hned vím, že se obviňuju křivě, hned vím,odpovědi na všechny svoje otázky...možná jsem i trochu líná přečíst recenzáky, ale to je něco jiného :D.

Ty recenzáky přečtu! Chtě nechtě, vlastně už je mám skoro přečtené, ale ne všechny. TAKŽE..ještě dneska se vrhnu na dočtení Stříbrné (mimochochodem, je to jedna z nejoriginálnějsích knížek, co jsem kdy četla!).

Mimochodem, dneska jsem skoro celý den malovala kočku. Není to nic moc, ale dalo mi to práci.. zítra se to tu možná objeví. Jo, a sledovala jsem youtuberi, poslední dobou mě to hrozně baví. Kort třeba Ati :-3.

Mějte se nádherně, užívete prázdnin!

PS: Na ten blogspot se asi přesouvat nebudu. ;)

Venea


Obchod se štěstím

13. července 2014 v 13:22 | Venea |  Recenze
Název: Obchod se štěstím

Autorka: Irina Semina

Nakladatelství: FRAGMENT /děkuji za recenzní výtisk/

Rok vydání: 2013

Počet stran: 128

Vstupte do kouzelného krámku, ve kterém najdete všechno od koštěte na negativní pocity až po mlýnek na problémy. Jak se vyrovnat se vztahy, nešťastnou láskou, finančními problémy či jak najít smysl života? Vydejte se na cestu ke spokojenějšímu a šťastnějšímu životu! Zaměřte se na to, co vám opravdu dělá radost. Být šťastná je přece tak snadné!


Tuto knihu jsem si koupila s přesvědčím, že bude pozitivní, lehce napsaná a taková jednoduše kouzelná. Přesně taková byla. Sice jsem ji nečetla celou, ale stačilo pár prvních povídek, a měla jsem o chloupek hezčí pohled na život.
To tahle kniha umí, vykouzlí vám úsměv na tváři, i když nemáte zrovna náladu.

"Promiňte, co se tady prodává?"
"Jak to myslíte? Co je napsáno na obchodě, to se taky prodává. Štěstí, děvenko. Štěstí!"
"A… v jaké formě?"

"V jaké si vybereš, milá zlatá. Na metry, na kila, na kusy… Jenom se neboj, děvče, zboží je kvalitní. Jsem stálá zákaznice. Bude se ti tu líbit."

Taky to je originální zpracování knihy. Jak už jsem řekla, je rozdělá na povídky. Některé jsou dobré, některé míň. Mně se úplně nejvíc líbila ta první. Ta byla ze všech asi úplně nejlepší.

Na tuhle knížku bych měla asi jen jedinou výhradu. Tou je popisek na obálce : Povídky, které vás udělají šťastnou. Přijde mi to celkem hodně přehnané. Nejsou to jen ty povídky, které vás dělají šťastnou, ne? To by bylo divné, kdyby jste měli špatný a smutný život, přečetli si tuhle knihu.. a najednou by jste byli šťastní. Je to přehnané, ale je mi jasná, že to asi není myšlené úplně doslova.

Celá knížka je napsaná v pohádkovém vyprávění, kterému se nakonci dostane rozluzení a takového pěkného moudra. Zajímavé je i to, že autorka Irina Semina, je psycholožka, takže ví, jak na lidi. Ví, jak jim dopřát hezké chvíle, odlehčené momenty plné jemnosti a pohody.

"Všimněte si prosím, zde máme kouzelné kaleidoskopy. Dodávají životu lesk. Pokaždé je to nový zážitek, ohňostroj barev, množství nejrůznějších kombinací."
"Vždyť je to jen hračka."
"Vy si snad myslíte, že život je vážná věc?"
"Jistěže vážná… kdyby si tak dospělí mohli hrát jako děti…"

"Tak si hrajte."
Tato recenze byla vážně celkem krátká, ale štěstí moc snadno popsat nejde, nebo ano?
Dávám 3/5 bodů.

VeneaChystá se- KRESLENÍ CELEBRIT NA PŘÁNÍ.

Fanclub!


Účastním se!NikaRoovy


Diplomy