Nepřítel mého nepřítele

28. června 2014 v 19:20 | Venea |  Recenze
Název: Nepřítel mého nepřítele

Autorka: Kateřina Petrusová

Nakladatelství: FRAGMENT /děkuji za recenzní výtisk/

Rok vydání: 2013

Počet stran: 360

Dluhy se musí platit. To ví i bývalá policistka Joan, která má závazek vůči samotnému králi drogového podsvětí. Ten se nyní hlásí o splacení dluhu a jako pojistku unese Joaninu malou dceru Amy. Zvládne Joan zabít Roberta Bavettu, jednoho z vůdců italské mafie, a dostat svou dceru zpět? Co když existuje ještě jiný způsob, jak Amy zachránit?

Joan, která si říká jo se objeví v situaci, ve které by nechtěl být nikdo. Začne bojovat o život svého vlastního dítěte. Při pálované vraždě Roberta Bavetty se seznámí s novými lidmi. Nechce s nimi nic mít, ale časem zjišťuje, že právě oni jsou klíčem k tomu, aby znovu viděla svou dceru.

Celá kniha je takovou mafiánskou detektivkou. Je to druhý díl ze série Bavettovi. První díl jsem nečetla, při objednávce jsem ani nevěděla, že je to série. :-D. Do knížky se mi moc nechtělo, ale nadchla mě.

Styl jakým autorka píše se mi líbil už od první stránky. Bylo to v každé větě napínavé, dobrodružné, ironické a vášnivé. Příběh se střídal z pohledu Jo a Roberta. Z těch dvou se překvapivě stane pár. Krásný pár, ale všechno mi to přišlo moc rychlé. Objevovali se tam momenty, kdy jsem nevděděla, která bije. Vyskytovalo se tam spousta postav, které často nebyly popsané, ale prostě tam mluvili a já vůbec nevěděla, kdo to je?!


Jak jsem mluvila o jejich vztahu, byl krásný, procítěný a přirozený. Co mi na knize vadilo.. asi tak jen první třětina knihy byla o mafiánech, pistolích a drogách. Pak už se to táhlo jako jedna velká romantická slaďárna. Ne, že by mi to nijak vadilo, ale když už to je detektivka, tak by to měla být DETEKTIVKA. To je taková malá velká věc, která mi trošku lezla na nervy, ale fakt to nic nemění na tom, že Kateřina Petrusová píše hrozně poutavě a živě.

O postavách.. psala jsem, že jsem se kolikrát nevyznala, kdo je kdo, ale ty hlavní postavy.. ty byly propracované suprově.
Jo mi byla sympatická. Občas nevěděla co chce, ale vždycky věděla, jak se chovat ke svému dítěti. Byla to prostě super mamina. Moje nejoblíbenější postava byla Paige. Ta je z prvního dílu, ale i v druhém se hodně objevuje a je tam důležitá. Byla vtipná a s Mikem (ten je taky z prvního dílu) měla překrásný vztah. Takový byl chtěla velká většina z nás.

Tahle kniha byla hezká. Oddechovka, ale zároveň jsem nevěděla, co od ní čekat. Nevím, jestli si přečtu i další díly, ale rozhodně by to nebyla chyba!

Obálka se mi nelíbí, ale ty dvě postavy, co tam jsou vyfocené, mi hrozně připomínají Jo a Roberta.

ČTYŘI HVĚZDIČKY


Knížku doporučuji a přeju vám nádherné prázdniny!!

VENEA

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sára Sára | 28. června 2014 v 20:32 | Reagovat

Hodně jsem o téhle knížce slyšela a dost ji chválí :-) pěkná recenze :-) a taky přeju hezké prázdniny :-)

2 stuprum stuprum | Web | 1. července 2014 v 8:41 | Reagovat

Dobré čtení, ještě lepší lenošení.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Chystá se- KRESLENÍ CELEBRIT NA PŘÁNÍ.

Fanclub!


Účastním se!NikaRoovy


Diplomy