Květen 2014

Svět knihy 2014

18. května 2014 v 13:34 | Venea |  Co se mi honí hlavou
Tak moji milí a drazí. Konečně mám zase jednou náladu napsat článek. Článek o něčem úžasném. Článek o něčem, z čeho se mi ještě teď chce trochu dojetím brečet. Článek o maličkostech a článek o přátelství. Je to článek, ze dne, který ze mě udělal šťastného člověka. Nebo mi jen připomněl, že jsem šťastný člověk.

Moudří už vědí, je to článek ze Světa knihy. Ani slovy nedokážu popsat, jak moc, moc jsem se tam těšila. S holkama jsme tenhle výlet vymyslely asi před měsícem a kousek. Nějak jsme vůbec nepočítaly s tím, že nás tam rodiče pustí. Samotné. Do Prahy. 70 km od toho našeho zapadákova. Ale s naším velkým překvapením, pustili nás. Ani k tomu neměli nějaké velké výhrady. Znáte to. "Dávej na sebe pozor, hlavně to všechno neutrať, nemluv s cizími lidmi, všude jsou tam úchylové a zloději, je to tam nebezpečně, ale jinak se ničeho neboj."

Včera v 6:10 jsme teda vyrazily. Já, Mei-riefel, Míša Šíša a Léňa. To je opravdu sestava.

Ještě než nám došlo, že metro by mohlo teda být v podzemí, tak jsme se stihly několikrát vyfotit.

Metro nebylo těžké. Myslela jsem, že bude mnohem těžší se v něm orientovat. Nebylo to těžké, ale já píšu článek o Světu knihy, ne o metru.

Ještě před otvíračkou, jsme si daly snídani v MC Donaldu. Snídaně byla výborná. Všechno bylo výborné. Byly jsme sami v Praze, a byly jsme z toho opravdu nadšené. Byly jsme šťastné.Ještě jsme si oběhaly pár obchoďáků a mohly jsme vyrazit na Svět knihy. Jeden starý pán nám dal dva dospělácké lístky zadarmo. Dobrý pocit jsem z něho měla, až když chytil za ruku malou holčičku, která se mu vrhla okolo krku. Nebylo se čeho bát.
Když už jsme měly lístky všechny, rozeběhly jsme se ke vstupním dveřím.

Popravdě, chvíli mi ten Svět knihy úplně drásal nervy. Nemohla jsem si sednout a všichni do mě strkali. Když už jsem si, ale vybrala své knižní milášky a potkala NikuRoovy s Kaktusem, všechno bylo najednou fajn. Až na Míšu Šíšu, která z toho byla celá vedle. Po chvíli se ale uklidnila a snad si užila po svém. "Víš, co myslim ne?" :D

Náhodou jsme našli parádní místo k sezení na takovém super balkónku. Všude jsem hledala ostatní blogerky. Většina z nich mě nepoznala, to mě ale vůbec netrápilo. Například jsem potkala Vendeu, Syki, Suši, Madeleine, Wendy,..

Potom přišla jedna z nejlepších částí celého dne. Jen tak si tam stojim na tom super balkónku. Bavim se s Kaktusem a najednou vidim Mei, jak stojí u stolku, kde sedí dívka. Dívka, z které absolutně září pozitivní energie a chuť do života. Rodaw. To jsem poznala okamžitě. Odběhla jsem od chudáka Kaktuse a pozorovala svou nejoblíbenější blogerku vůbec. Byla jsem z toho celá vedle. Opravdu jsem byla strašně ráda, že jsem ji viděla. Že jsem viděla všechny. Všechny maličkosti, které mi tenhle den udělali hezčím, jsem si uvědomila až doma.Takže to by byla Rodaw.

Chvilku na to, začínala beseda s režisérem Jiřím Menzelem. Já mám jeho filmy ráda, ale rodiče je úplně zbožňují. Proto jsem se rozhodla, nechat si od něho podepsat DVD pro rodiče. Jelikož, ale pan Menzel neměl liháč, musela jsem si vystačit s podpisem na krásný pohled. Musím jen říct že tenhle pán je hrozně milý a hodný.

Na besedu Michaely Burdové jsme běžely o sto šest. Utíkala jsem hlava nehlava, knížka neknížka, Lenka si to pelášila v mých stopách, až jsme tam nakonec doběhly. Knihy Michaely Burdové nejsou světové bestsellery, ale jen díky nim, jsem se začala věnovat čtení a blogování. Jen díky ní jsem poznala tolik přátel na blogu. Chtěly jsme ji s holkama vidět už 5 let. Povedlo se to, až teď. Splnil se mi jeden z mých dětských snů. Viděla jsem skutečnou autorku mého blogu. Nebo alespoň někoho, kdo tomu hodně pomohl.
Hned po její besedě a potom, co jsem si od ní nechala podepsat Věž zkázy, což je třetí díl Křišťálů moci, jsem šla za Míšou Šíšou, která na mě čekala u východu. Nevím, jestli potkala Lukáše Hejlíka (který tam mimochodem byl a hrozně mu to slušelo), nebo co, ale byla celá rozradostněná.

Za chvíli k nám přiklusaly holky s Kaktusem a mohli jsme jít. Jenže. Náhle jsem na své dvanácté hodině spatřila Jíťu a Jáju. Prostě jsem je musela pozdravit. Naklusala jsem k nim a chvilku u nich byla. Byla jsem moc, moc ráda, že jsem je viděla. Další kamarádky z blogu. Jája mi dala knížku, na které jsme byly dohodnuté. Krátký druhý život Bree Tannerové. Další knižní úlovek.

Ven se nám nijak zvlášť nechtělo, protože pršelo. Hodně pršelo. Moje plátěné boty to moc lehce nenesly. Než jsme metrem dojeli na Václavák a potom do maximálně obsazeného Starbucksu, tak jsem byla mokrá od hlavy až k patě. Naštěstí v tom druhém Starbucksu, jsme po dlouhém hledání objevili malinký stoleček uprostřed všeho dění. To nám ale úplně stačilo. Kafe, které jsem si dala, bylo skvělé a parádně zahřálo, stejně jako parádní čokoládový mufin.

Abyste se v tom nějak vyznali, naše složení ve Starbucksku bylo takové: Já, Mei, Léňa, Nika, Kaktus a Míša.

Zpátky do Holešovic jsme dojeli v pořádku. Ovšem vevnitř jsem moc v pořádku nebyla. Možná to bylo samotným Klusem, nebo tím, jaké vedro a dusno tam mezi těmi lidmi bylo.

Po krátké prodlevě se objevil. Před mýma očima stálo ztělesnění pozitivní energie. Dýchalo to na mě. Myslím, že to musel cítit každý. Ve frontě na podpis a fotku jsem byla, ale když už jsem stála přímo tam, kde se s lidmi fotí a málem se ho dotkla. Musel jít pryč. My jsme bohužel spěchali, takže jsem se s ním nevyfotila. To mě mrzelo, ale viděla jsem ho, to mi stačí. Štěstí mi dýchalo na duši.

Než jsme se dopotáceli na Opatov, tak bylo skoro sedm. Pořád pršelo a pršelo. Všechno mě bolelo. Byla jsem komplet zmoklá. To ano, ale byla jsem šťastná.

Tenhle den. Tenhle úžasný den si budu pamatovat ještě dlooooouho. Děkuji moc všem, kdo se na tom podílel. Děkuju těm maličkostem, třeba jako že jsem potkala Aničku z ulice, děkuji Tomášovi za jeho úsměv, děkuji Kateřině Petrusové za její ochotu, děkuji i Deny, za to, že je mi pořád skryto, jak opravdu vypadá:D. Děkuji úplně všem. Hlavně holkám, co se mnou byly celý ten den. Užila jsem si to. Moc.

MOJE KNIŽNÍ ÚLOVKY A PODPISY AUTORŮ

VENEAChystá se- KRESLENÍ CELEBRIT NA PŘÁNÍ.

Fanclub!


Účastním se!NikaRoovy


Diplomy