Venea knihomolkou

19. dubna 2014 v 16:21 | Venea |  Téma týdne aneb jak to vidí admin
Ahojky, dneska je krásně, a to mě vždycky tak nějak přinutí napsat něco na blog a také ho trochu rozjasnit z toho dubnového šera.

Pro jednou se mi zase zalíbilo téma týdne, tak mě napadlo, něco na to tma napsat. To je mi originální nápad.

Knihomolství si každý může vyložit jinak, ale běžně to má dva významy pro dva rodílné typy lidí. Pro lidi, kteří nečtou a považují to za ztrátu času, je knihomol podstatným jménem, které často přišívají lidem, kteří si čtou ve škole, na zastávce, doma, ve vaně, na procházce, v kině, na zahradě, v autě, na stromě,.mohla bych pokračovat ještě dlouho. Tihle antičtenáři nás čtenáře považují za outsideri, kteří jsou na okraji společnosti.
Ani snad nemá cenu psát, co to slovo "knihomolství" znamená pro nás, knihomoly. Někdy jakousi víru v sami sebe a někdy i krásu toho, co máme rádi. Jsme pyšní na to, když o sobě mluvíme jako o knihomolech, ale nesnášíme, když tak někdy mluví o nás. Připadáme si najednou maličcí a zranitelní. Někteří z nás ovšem mají vysoké seběvědomí a dotyčeného odpálkují bez zaváhání. Jiní to přejdou a někteří.. včetně mě jsou z toho smutní, ale není to nic,co by nás srazilo na kolena.


Být knihomolem je těžké. To se vám může zdát zvláštní, ale tak si to vemte. Musíte vnímat každý život v každé knížce, smiřovt se smrtí, se ztrátou a s bolestí. Musíte prožít každou modřinku hrdiny, o kterém čtete a smířit se sní, a nakonec si musíte uvědomit, že to byla jen kniha, že dotyčného krasavce vážně nepotkáte. Čtení knížek je něco, co ti antiknihomolové naprosto nevnímají a jsou zahořklí a neznalí, nikdy to nepochopí. Vážně, knihomolové jsou děsně silní. Možná si tak ani nepřipadáme, ale jsme silní. Připadáme si někdy divní, odlišní, ale nakonec jsme prostě jen lidi, které nebaví žít jen jeden život, jsme vážně v celku boží.


Jsme boží, ale jsme taky úplně normální Jsme stejní, jako antiknihomolové a taky jsme stejní jako ti, kterým je jedno, kdo jsme my. Jen se nebojíme toho, co se od nás očekává a nebojíme se knih. To už vůbec ne. Nebojíme se vědomostí (i když školu nesnáším), nebojíme se myšlenek a přemýšlení.


Knížky jsou úžasná věc, ale musíme k nim mít vztah. Musíme jít dlouho cestou, než si najdeme náš nejoblíbenější žánr, nejoblíbenější postavu a nejkrásnější děj. Knihy jsou vskutku to nejkrásnější náboženství na světě, nikoho neomezují, žijou a ve fantazii se tam meze nekladou.
Ano, je zvláštní, že jsem knihy přirovnla k náboženství, byl to momentální nápad, ale nerada své myšlenky obracím naruby, tak je radši napíšu.

Jestli vás nebaví číst, tak byste možná mohli zkusit i věci, které ke čtení patří. Pití horkého kafe je třeba nezbytností. Ale můžete dělat cokoli :-).Čtení nikoho neomezuje a nebere nám nic, co bychom v budoucnu postrádali.

Třeba si jednou čtení zamilujete tolik jako my, knihomolové. A možná , že i vy (ano mluvím k vám antičtenáři), také jednoho krásného dne najdete krásu knih.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mei-riefel Mei-riefel | Web | 19. dubna 2014 v 16:31 | Reagovat

Pěkný článek :) Nakopl mě k tomu, abych ten můj taky dopsala :D

2 Venea Venea | Web | 19. dubna 2014 v 16:35 | Reagovat

[Smazaný komentář] hezké jak to nějakej magor jako ty píše všem :-). Vážně mě to nezajímá, ale díky za tvůj názor ;).

[1]:Děkuju :-)

3 Sára H. Sára H. | 2. května 2014 v 13:00 | Reagovat

Krásný článek :-)

4 Venea Venea | Web | 2. května 2014 v 17:01 | Reagovat

[3]:Děkuju:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Chystá se- KRESLENÍ CELEBRIT NA PŘÁNÍ.

Fanclub!


Účastním se!NikaRoovy


Diplomy