Prostě láska

8. dubna 2014 v 17:18
Čaute, nejdřív jsem vám chtěla říct, že si znovu přečtu Divergenci a možná na ní napíšu i novou recenzi. To bude celé, co jsem vám chtěla sdělit. Teď už se vrhneme na další z mých úvah, za váš názor budu ráda!

Jo a taky nechápu, proč všichni čtou tak děsně rychle a jen já jsem takovej šnek:-D Jasně, je to to nejlepší, co můžu během dne dělat, ale stejně nevím, proč všichni čtou tak rychle! :-D Tak se zeptám vás, kolik stráne denně přečtete?
U mě je to tak 60 a někdy i třeba jen 30 a jednou jsem dala 250, to bylo u Hvězd.. no tak chci jen vědět, jestli jsem v normě:-D


Láska není pocit, protože pocity se dostaví kdykoli. Pocity si můžeme přivolat, můžeme je od sebe odtáhnout anebo se k nim naopak připoutat, ale lásku si nikdo nepřivolá. Ta prostě přijde a nabourá se do našich srdcí, jako náklaďák plný výbušnin. To u nás vyvolá panickou hrůzu, bolest, ale zároveň hřejivý pocit kdykoli okolo nás TA osoba projde. Motýlci v břiše a červené tváře jsou ovšem jen základní pojmy ve světě zvaném láska.


Nikdo přesně neví, co to ta láska je, ale všichni víme, že je mocná. Jen ona v našich očích vykouzlí malé jiskřičky naděje, když už se blížíme ke dnu. Pevně nás chytí a vytáhne nás zpátky. Občas přestřihne lano, ale pokaždé se nás znovu ujme jako opuštěných dětí.

Umí v nás probudit pocity, o kterých jsme si mysleli, že jsme je zapomněli. Umí s člověkem manipulovat, je jako nafoukaná nádhera ze střední školy. Krásná, ale zrádná. Umí nás popudit k hněvu a dokáže nás srazit svou něžnou rukou k zemi. Je to malé slůvko s obrovskou hodnotou.


Každý člověk má na lásku jiný názor a každého potká někdy jindy, ale všichni se shodnou na tom, že je kouzelná. Je, protože nic jiného u člověka nezpůsobí takové potěšení a takou chuť do života jako právě láska. Ať už přátelská, rodinná nebo milostná. Je to tak složitý cit, že ho jen těžko slovy popsat.


Láska je jako vánek, plouží se okolo lidí pomalu a něžně, a když uzná za vhodné, změní se ve vichřici, na kterou nikdo není připraven. Rozdíl mezi vichřicí a láskou ale je. Vichřice ničí, láska spojuje. Je lékem, který nás nevyléčí, ale pomůže nám se s nemocí smířit. Je to náplast na všechny naše rány, které často byly utvořeny právě ní.

Je nepředvídatelná. Strašně moc. Neumí se ovládat a celé nás pohltí. Nemůžeme s ní nic dělat, láska nám vytvoří nové vzpomínky a nové jizvy na srdci. Tisíckrát ho probodá svýma dotěrnýma, ale něžnýma ručičkama a potom ho zase pečlivě zalepí.


Kolikrát si dává na čas. Vyhlížíme ji za rohem a čekáme na ni, ona však přijde tou nejtmavější cestou a zezadu nás polapí. Zavalí nás, jako tsunami tvořená jen a jen z duhy.

Nikdy nikomu lásku nemůžeme zazlívat, protože když člověk lásku cítí, tak je to dobrý člověk. I když u toho dělá všelijaké pitomosti. Dělá je s láskou.
To je divné, ale je to tak.


Láska je odpověď na milion našich otázek.

Nesrovnávejme však lásku se zamilovaností, i když já v tom nevidím zas tak velký rozdíl. Při obojím vám naskáče husí kůže po celém těle a cítíte se zmražení a zároveň vám taje srdce. Láska však obsahuje jeden velký cit, a to je důvěra. Bez důvěry totiž nikdy nezjistíte odpověď na otázku "Co je to láska?"

Zkrátka a dobře je to chvění po celém těle, slzy v očích a ten nejnádhernější pocit v srdci. Láska znamená odpovědi, důvěru, neuvěřitelný záchvat smíchu, bolest a červené tváře, bez kterých by to nešlo.


Láska je poklad, který musí každý ve svém srdci najít sám a je na něm, jestli ho vykope, nebo bez povšimnutí přejde.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Štěpa Štěpa | 13. dubna 2014 v 20:33 | Reagovat

Opět další z tvých krásných úvah! Píšeš tak nádherně a pravdivě až mě z toho mrazí. :) A to je dobře. Jen tak dál! :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Chystá se- KRESLENÍ CELEBRIT NA PŘÁNÍ.

Fanclub!


Účastním se!NikaRoovy


Diplomy