Duben 2014

Panika

28. dubna 2014 v 15:16 | Venea |  Recenze
JMÉNO: Panika /PANIC/

AUTORKA: Lauren Oliver

NAKLADATELSTVÍ: CooBoo

ROK VYDÁNÍ: 2014

PŘEKLAD: Romana Bičíková

POČET STRAN: 308

ANOTACE: Panika začala jako spousta věcí v Carpu, nudném malém městečku uprostřed ničeho - protože bylo léto a nebylo co dělat. O co v téhle hře jde? Je to prosté. Nemít strach.Heather nejdřív ani nenapadlo, že by se do Paniky pouštěla. Nikdy by si nepomyslela, že je nebojácná a že by chtěla vyčnívat.On My Wishlist 3

19. dubna 2014 v 20:54 | Venea |  On My Wishlist


Tak jsem se pro jednou rohodla napsat tohle meme v sobotu!

A o co jde?
Je to meme z dílny Book Chick City. Cílem je každou soboru uveřejnit knihy, které bychom si v budoucnu chtěli pořídi. Může jít o knihy staré nebo ještě nevydané.
Pro tuto sobotu jsem si vybrala:


Jsem zlomená je druhý díl od Jsem roztříštěná, jen nevím, kdy se k němu dostanu.

Deník Anny Frankové bych si přála moc. Bylo by to takové srdce mé knihovničky. I když se téhle knihy trchu bojím.Venea knihomolkou

19. dubna 2014 v 16:21 | Venea |  Téma týdne aneb jak to vidí admin
Ahojky, dneska je krásně, a to mě vždycky tak nějak přinutí napsat něco na blog a také ho trochu rozjasnit z toho dubnového šera.

Pro jednou se mi zase zalíbilo téma týdne, tak mě napadlo, něco na to tma napsat. To je mi originální nápad.

Knihomolství si každý může vyložit jinak, ale běžně to má dva významy pro dva rodílné typy lidí. Pro lidi, kteří nečtou a považují to za ztrátu času, je knihomol podstatným jménem, které často přišívají lidem, kteří si čtou ve škole, na zastávce, doma, ve vaně, na procházce, v kině, na zahradě, v autě, na stromě,.mohla bych pokračovat ještě dlouho. Tihle antičtenáři nás čtenáře považují za outsideri, kteří jsou na okraji společnosti.
Ani snad nemá cenu psát, co to slovo "knihomolství" znamená pro nás, knihomoly. Někdy jakousi víru v sami sebe a někdy i krásu toho, co máme rádi. Jsme pyšní na to, když o sobě mluvíme jako o knihomolech, ale nesnášíme, když tak někdy mluví o nás. Připadáme si najednou maličcí a zranitelní. Někteří z nás ovšem mají vysoké seběvědomí a dotyčeného odpálkují bez zaváhání. Jiní to přejdou a někteří.. včetně mě jsou z toho smutní, ale není to nic,co by nás srazilo na kolena.


Být knihomolem je těžké. To se vám může zdát zvláštní, ale tak si to vemte. Musíte vnímat každý život v každé knížce, smiřovt se smrtí, se ztrátou a s bolestí. Musíte prožít každou modřinku hrdiny, o kterém čtete a smířit se sní, a nakonec si musíte uvědomit, že to byla jen kniha, že dotyčného krasavce vážně nepotkáte. Čtení knížek je něco, co ti antiknihomolové naprosto nevnímají a jsou zahořklí a neznalí, nikdy to nepochopí. Vážně, knihomolové jsou děsně silní. Možná si tak ani nepřipadáme, ale jsme silní. Připadáme si někdy divní, odlišní, ale nakonec jsme prostě jen lidi, které nebaví žít jen jeden život, jsme vážně v celku boží.


Jsme boží, ale jsme taky úplně normální Jsme stejní, jako antiknihomolové a taky jsme stejní jako ti, kterým je jedno, kdo jsme my. Jen se nebojíme toho, co se od nás očekává a nebojíme se knih. To už vůbec ne. Nebojíme se vědomostí (i když školu nesnáším), nebojíme se myšlenek a přemýšlení.


Knížky jsou úžasná věc, ale musíme k nim mít vztah. Musíme jít dlouho cestou, než si najdeme náš nejoblíbenější žánr, nejoblíbenější postavu a nejkrásnější děj. Knihy jsou vskutku to nejkrásnější náboženství na světě, nikoho neomezují, žijou a ve fantazii se tam meze nekladou.
Ano, je zvláštní, že jsem knihy přirovnla k náboženství, byl to momentální nápad, ale nerada své myšlenky obracím naruby, tak je radši napíšu.

Jestli vás nebaví číst, tak byste možná mohli zkusit i věci, které ke čtení patří. Pití horkého kafe je třeba nezbytností. Ale můžete dělat cokoli :-).Čtení nikoho neomezuje a nebere nám nic, co bychom v budoucnu postrádali.

Třeba si jednou čtení zamilujete tolik jako my, knihomolové. A možná , že i vy (ano mluvím k vám antičtenáři), také jednoho krásného dne najdete krásu knih.

VYHLÁŠENÍ SOUTĚŽE

15. dubna 2014 v 21:34 | Venea |  SoutěžeTak vás zdravím.. nedivte se , že jsem taková.. divná? Je to kvůli tomu, že už přišel čas. Přišel čas vyhlásit soutěž s dvěma účastníky. Což mi to dělalo ještě mnohem těžší. Pomohla mi s tím mamka, Lenka, Mei,..

Proto se vám čekajícím omlouvám, že vyhlášení přináším trochu pozdě.

Všichni řekli svůj názor, já si ale budu stát za svým. Moje rozhodnutí je následující:
Účastnící byli dva. Promiňte, dvě. Polly a Putta. Obě mi poslaly nádherné koláže, tak krásné, že jsem z toho byla úplně dojatá. Byla jsem dojatá, protože si na to udělaly čas a musely se hrozně snažit. Jsou krásné a rozhodnutí bylo těžší, než těžké.


Tak a jaká se víc líbí vám? Mě se líbí obě, ale na první
místo stejně za nádherné převleky a krásné fotky dávám…….BUBNY…….

Hrej hráčem

13. dubna 2014 v 12:41 | Venea |  Recenze
  • Název: Hrej hráčem /The Love game/
Autorka: Emma Hart

Nakladatelství: Galatea

Rok vydání: 2013

Překlad: Martin Kolašín

Počet stran: 247

Anotace: Jaký je plán hry? Maddie v tom má jasno: Arogantní a egoistický playboy Braden z kalifornské univerzity představuje pro ni vše, co se jí na klucích hnusí. Připomíná jí totiž jejího bratra, který dokáže myslet jen na sebe a ničí životy všem v okolí. Maddie spolu s kamarádkami vymyslí plán, jak tomu namachrovanému Bradenovi za všechna příkoří udělit lekci. Hlavní aktérkou plánu je právě Maddie, která má za úkol do měsíce Bradena svést, omotat si ho kolem prstu a pak ho surově odkopnout.
Operace Hrej hráčem může začít.


Prostě láska

8. dubna 2014 v 17:18
Čaute, nejdřív jsem vám chtěla říct, že si znovu přečtu Divergenci a možná na ní napíšu i novou recenzi. To bude celé, co jsem vám chtěla sdělit. Teď už se vrhneme na další z mých úvah, za váš názor budu ráda!

Jo a taky nechápu, proč všichni čtou tak děsně rychle a jen já jsem takovej šnek:-D Jasně, je to to nejlepší, co můžu během dne dělat, ale stejně nevím, proč všichni čtou tak rychle! :-D Tak se zeptám vás, kolik stráne denně přečtete?
U mě je to tak 60 a někdy i třeba jen 30 a jednou jsem dala 250, to bylo u Hvězd.. no tak chci jen vědět, jestli jsem v normě:-D

2. BLOGOVÉ NAROZENINY a překvapení

1. dubna 2014 v 20:52 | Venea |  Co se mi honí hlavou
Ahoj, tak jsem zjistila, že zítřek bude výjimečný! Můj blog bude mít už druhé narozeniny! Páni! Jako bych si ho založila včera..
Přesně si pamatuju svoje první okamžiky s ním. Chtěla jsem tehdy napsat knihu ve stylu Michaely Burdové, možná si ji někteří pamatujete (Válka srdcí). To bylo pro můj blog hlavní a knihám jsem se moc nevěnovala.

Jsem roztříštěná

1. dubna 2014 v 15:36 | Venea |  Recenze
Název: Jsem rozříštěná /Shatter me/

Autorka: Tahereh Mafi

Nakladatelství: CooBoo

Rok vydání: 2013

Překlad: Pavla Kubešová

Počet stran: 285

Anotace: (Jsem prokletá.) Mám dar. (Jsem zrůda.) Jsem víc než jen člověk. ( Můj dotek je smrtící.) Můj dotek znamená sílu. (Jsem jejich zbraň.) Budu se bránit. Nikdo neví, proč je Juliettin dotek smrtící, ale Obnova s ní má své plány. Chtějí ji použít jako zbraň. Ovšem J Juliettina představa je úplně jináChystá se- KRESLENÍ CELEBRIT NA PŘÁNÍ.

Fanclub!


Účastním se!NikaRoovy


Diplomy