Únor 2014

Trocha princezny

25. února 2014 v 20:00 | Venea |  Co se mi honí hlavou
Nevím, co jsem si myslela, ale na dnešek jsem se těšila. Stalo se pár pozitivních drobností, které mě do nového dne dokázali nakopnout, a já na zem dopadla tou správnou nohou.
Nepočítám svou urážlivost, to je nejspíš samozřejmost, ale jinak jsem si dneska vedla dobře. Písemku z chemie jsem nějak přežila a deriváty už nijak neřešila. Měli jsme pět hodin, což byl další pozitivní poznatek dnešního dne.
Všechno šlo úplně hladce a čas ve škole ubíhal. Což mě donutilo pozastavit se nad myšlenkou, že to jak říkáme, co nám ubíhá a co ne je jenom v naší hlavě, Kdybychom si to převrátili, ubíhalo by nám to, co nám neubíhá:D. To je ale moc složitý, než abych to napsala do dvou řádků.
Jediné, co mi dneska ublížilo, byla čočka, co jsme měli k obědu. Jejda. Alespoň, že si to se mnou jedna moje spolužačka potom vyměnila za halušky.
Jedna další moje spolužačka, kterou mám mnohem radši, než tu první spolužačku, se rozhodla jet s námi na tábor (to mě děsně potěšilo:D).
Bylo krásně. To je nejkrásnější a nejopravdovější věc na dnešku. Bylo nádherně.
Doma jsem KONEČNĚ dopsala povídku na jeden kroužek a vyjeli jsme na nákupy. Byla to dívčí jízda. Mamka, její kamarádka, já a Léňa.
Jely jsme k jednomu větnamci, co k jednomu, mohlo jich tam být tak 20. Bylo to tam obrovské, hned jsme zamířily k oddělení, kde mají šaty. Mamka mi vybrala ty nejvíc nejhezčí na celém světě.
Možná to trošku přeháním, ale já, taková slečna antišaty:D. Dá se říci, že jsem se v nich sama sobě i líbila. Ty lodičky, na kterých jsem si s prominutím málem rozbila hubu, nemají chybu. Na chvilku, na malinkou chvilku jsem si připadala jako princezna. Cítila jsem se malá a křehká. Tak jemná.. prostě princezna. To ale jen na chvilku
Přidám sem velmi neochotně fotku. Ještě jsem si koupila ladící lak na nehty, ladící náušnice a překvapivě i ladící řetízek. Léňa ještě vybírala, měla jsem času... (opravdu hodně času) .
Dále jsme jely asi do třech dalších obchodů, protože Lenka si nic nevybrala. Já začala mít pořádný hlad a furt jsem s tim mamku otravovala :D Tak jsme zašly ještě pro tortillu (jsou tam dvě L? :D). TA BYLA VÝBORNÁÁÁÁ. Neznám lepší jídlo na hlad!
No, jely jsme zpět do toho prvního obchodu, Lenka si vybrala hezké šaty i boty, málem se se mnou poprala o tortillu a mohlo se jet domů. Všechny jsme byly unavené a zmožené a děsně utahané. TAK JSEM SI DOMA DALA GUMOVÉ MEDVÍDKY A PÁREK! Bože :D.
Ještě když jsme jely, pozorovala jsem západ slunce. Byl tak hezký, tak jemný ale zároveň byl viditelný a nepřehlédnutelný. Na některé věci bych se dokázala dívat hodiny a hodiny.
Teď si asi půjdu číst Jsem roztříštěná.


Mějte se krásně, Venea


Hledání Aljašky

20. února 2014 v 17:33 | Venea |  Recenze
Název: Hledání Aljašky

Autor: John Green

Nakladatelství: Knižní klub

Anotace: Románový debut dnes už známého Johna Greena je strhujícím vyprávěním o dospívání a hledání sama sebe. Šestnáctiletý Miles, posedlý sbíráním posledních slov významných osobností a touhou hledat "velké Možná", je spíše outsiderem mezi svými vrstevníky. Jeho život získá zcela novou podobu, když přejde na internátní školu Culver Creek. Zde se rychle spřátelí se svérázným spolubydlícím a okouzlující, naprosto nepředvídatelnou Aljaškou Youngovou. Okamžitě je vtažen do světa, kde se porušují školní pravidla, pořádají různé večírky i provokace. Miles ožívá v dennodenním kontaktu s novými kamarády a stále víc miluje fascinující Aljašku. A tak vývoj směřuje k okamžiku, kdy se všechno nečekaně navždy změní... Živý, naléhavý a nekonečně dojemný příběh. Americkou knihovnickou asociací byl zařazen mezi deset nejlepších knih pro dospívající.

JDU HLEDAT VELKÉ MOŽNÁ


Pátek, jako každý jiný

14. února 2014 v 19:56 | Venea |  Co se mi honí hlavou
Normálně by moje zbrklé a stále něčím poháněné ruce článek o běžném dni nejspíše nenapsaly, ale dneska se nejspíše stalo něco trošinku jiného, než každý jiný pátek a vůbec nemluvím, o Valenýnu. Mluvím o tom že jsem jeli na den otevřených dveří, dneska je Harry Potter, Verner skončil kariéru, jsou TVD, a je mezinárnodní den darování knihy. Samé velmi důležité věci. Hm. A taky nemůžu zapomenout na soutěž, které jsem se zůastnila. Je to literární soutěž. Musíte napsat scifi příběh, na konci článku vám na to dám odkaz.

Ráno jsem byla jak nevim co, čekala jsem, že budu úplně happy, když vstávám do nového krásného dne až v půl deváté. Zdání klame, což se znovu osvědčuje. Gratulujeme. Byla jsem mrtvá totálně a dělalo mi i hrozný problém se najíst, což je zvláštní, protože během týdne v sedm hodin si s tim vůbec hlavu nelámu a naložim si třeba i polévku :D


Slečna neznámá

11. února 2014 v 18:10 | Venea |  Jednorázovky
Jednou za tisíc let jsem se rozhodla na blog uveřejnit jednu z mých povídek. Je to jednorázovka a zítra s ní jdu na lit. kroužek, tak můžete napsat názor:-) A jak se jinak máte? U mě dobrý, Valentýn strávím originálně s Nuttelkou :3. Zase mi trochu chybí ty úvahy a tak, můžete je v brzké době očekávat stejně jako recenzi na Aljašku.

Podrobné info k soutěži

6. února 2014 v 18:20
Myslím, že někteří z vás soutěži neporozuměli, ani se jim nedivím :D Asi bych to sama moc nepochopila. Tak se vám pokusím to vysvětlit ještě jednou a trochu více do hloubky.
Jde o to, vystihnout svou nejoblíbenější knihu pomocí fotek. Fotek, které musíte nafotit sami, nemusejí být nové, ale musí být od vás. Soutěž je rozvrhnutá na 4 týdny, během nich budete fotit daná témata pro TEN týden, který právě probíhá.

ZNÁME KNIHU DO SOUTĚŽE!

3. února 2014 v 18:36 | Venea
Ahoj, tak už vím, o jakou knihu budete soutěžit v projektu Příběh fotkou! :-) Bude to...


PROJEKT- Příběh fotkou

1. února 2014 v 12:34 | Venea
Tak, možná už jste někteří něco tušili a možná už jste na to čekali. A je to tu. Připravila jsem si pro vás projekt PŘÍBĚH FOTKOU. Konečně jsem si to v hlavě promyslela a tady to je:
(weheartit)


Chystá se- KRESLENÍ CELEBRIT NA PŘÁNÍ.

Fanclub!


Účastním se!NikaRoovy


Diplomy