Město z kostí

21. ledna 2014 v 18:54 |  Recenze
Ahoj, tak doufám, že v té škole to se zítřejší písemkou bude všechno. KONEČNĚ! Já jsem si udělala chvilku času a mám pro vás recenzi na Město z kostí. Myslím, že tuhle sérii Nástroje smrti budete znát. Je to moje první přečtená knížka v roce 2014! Tu padesátku asi tenhle rok nedám, ale ségra by to zvládla:D Čte hroozně rychle.:D


Název: Město z kostí (Nástroje smrti)
Autorka: Cassandra Clare
Anotace: Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy, kterou navíc spáchají tři teenageři se zvláštním tetováním na těle a podivnými zbraněmi v rukou. Mrtvé tělo pak jednoduše zmizí. Nejde jen tak zavolat policii, když jsou vrahové pro všechny ostatní neviditelní a na místě činu nezbyla ani kapka krve, která by napověděla, že tu zemřel člověk. A byl to vůbec člověk?


Kdybych měla knihu popsat, jako takovou. Řekla bych, že je to nejnapínavější kniha, co jsem kdy četla. Není nejlepší, ale má v sobě něco, co jsem u žádné knihy nenašla. Ovšem, každá knížka je něčím výjimečná. Na Město z kostí jsem se moc těšila a nezklamalo mě, ani trochu. Příběh, i když je na pokračovaní má hlavu i patu, ale musíte vyčkat, na konci všechno pochopíte. Mě úplně lezlo na mozek to, jak jsem to vůbec nechápala:D Přišla jsem si úplně blbá:D, ale na konci se to všechno vysvětlí.
Knížka se mi líbí i z toho důvodu, kolik je tam použito nadpřirozených bytostí. Líbí se mi, že to vůbec není omezené na představivost člověka. Je tam všechno od andělů po démony.
Příběh je opravdu čtivý, někdy mi vůbec nepřijde, že jsem přečetla dvojstránku tak rychle.
Co mě ještě zaujalo, byl popis věci nebo místa, kde se hlavní hrdinové nacházejí. Autorka se do toho uměla tolik vžít, že jsem skoro cítila horký dech vlkodlaka na svém krku.
Postavy.
Hm.
Clary, hlavní hrdinka… je prostě jiná. Jiná než všechny knižní hrdinky na světě. Je úplně jiná, než jsem já, ale přesto stejná. Je úžasná a nevím, jestli to dokážu vysvětlit. Je hrozně moc chytrá, inteligentní a drzá. Je taky krásná. A taky je malinká, to je jediná věc, kterou má s většinou hrdinek společnou. Jo a taky se umí úplně hustě bavit s klukama :D. To jsou věci, kterými se ode mne liší.
Pak je tu ale kreslení, psaní a touha po adrenalinu. A to, jak moc jí přitahuje Jace:3..Někdy si říkám, že nejsem typický příklad pro knižní hrdinku, čtenáři a čtenářky by si ze mě určitě příklad nebrali, tak jako já si ho beru ze všech hrdinek. Asi jsem na to až moc velké pako či co.
Takže ukončeme to, Jace je ten nejlepší knižní hrdina ze všech (pro mne lepší ne
ž Four a možná i Gus) MOŽNÁ!
A Clary je úžasná svým charakterem a silnou osobností.
Mám ráda i Luka, ale to je vedlejší postava.
Závěrečný názor? Dělá mi problém na knihu přestat myslet, jsem jako Charlie "Moje nejmilejší knížka je Město z kostí. Protože jsem ji četl naposledy." Charlie sice nečetl Město z kostí, ale nevadí.:D

No, knížku vám rozhodně doporučuju, já druhý díl právě čtu na čtečce, ale je mi to trochu líto.. KNÍŽKA JE PROSTĚ KNÍŽKA.

Pět bodů z pěti.

Mějte se moc hezky ;)

Venea.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mei-riefel Mei-riefel | 21. ledna 2014 v 19:11 | Reagovat

možná si knihu taky přečtu

2 .Putta .Putta | Web | 23. ledna 2014 v 16:15 | Reagovat

Na tuto knihu slyším z každé strany samou chválu.. už bych sí jí asi vážně měla přečíst.
Pěkná recenze! :D

3 Venea Venea | Web | 23. ledna 2014 v 16:54 | Reagovat

[1]::-)

[2]: Děkujuu, ona si nic jiného ani nezaslouží ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Chystá se- KRESLENÍ CELEBRIT NA PŘÁNÍ.

Fanclub!


Účastním se!NikaRoovy


Diplomy