Štěstí na dosah

30. prosince 2013 v 15:00 | Venea |  Recenze
Název: Štěstí na dosah
Autorka: Irena Petříková
Nakladatelství: FRAGMENT

Anotace : Neobyčejná knížka pro všechny holky, které milujou kluka z plakátu. Je jedno, jestli zpěváka, nebo herce. A je jedno, jak se jmenuje zrovna ten váš. Je to příběh dívčího snění, lásky, smutku a nadějí. I když je celý příběh vymyšlený, včetně úvodu a konce, jedna pravda je v příběhu schovaná.
Ten pravdivý kousek je sama Irene, její postava, škola, kamarádky, kapela, sny a písničky, které najdete na You-Tube.
Její život je opravdový a ona stále čeká na splnění svých snů a na svou velkou lásku.

Je to taková knížka, běžně popisující amatérské psaní mnohých z nás. Neříkám a nikdy bych neřekla, že je to stejně napsané. Pouze se jedná o stejnou iluzi o tom, že se kniha jednou vydá a bude z ní hit. Někomu se to povede a někomu ne. Někoho příběh je lepší a někoho horší a mě není povoleno kritizovat, jak se kniha mohla vůbec dostat na trh, protože mě se ještě nic takového nestalo. Ale na tu otázku se často sama sebe ptám.


Úplně mě "uchvacuje" jak se tam autorka přeslazuje a zkrášluje. Možná to ani není o ní, vůbec sem netahám její vzhled! To ne, pouze mluvím o tom, že její kamarádky také psané v první osobě (většinou po kapitolách se ty osoby střádají) ji popisují nádhernou, okouzlující a božskou.. přitom to napsala ONA. No dobře, tohle by se ještě dalo překousnout, ale co mi celkem cuchalo nervy bylo to, že my nemůžeme kritizovat to, jak se Harry a ta Irena seznámily a že ji měl Harry hnedka rád, protože (spoileřím:D) sny ji vytknout nemůžeme. Byl to kýč až se mi z toho zamlželo před očima, ale byl to sen, takže to celkem chápu. A chápu i to, že mě teď budete chtít ukamenovat za ten spoiler. Omlouvám se.


Hlavní postava.. no nebyla zrovna sympatická. Je taková rozvážná, sobecká trošku a možná i malinko mimo. Přeci jenom, nechala svoje kamarádky v obchodě jen kvůli tomu, aby mohla jet někam s Harrym. Neměla jsem ji ráda. Kdo mi celkem přirostl k srdci, jestli se tomu tak dá říct, byl právě Harry, trochu naivka ale zároveň toužil po někom obyčejném v jeho případě. Jeho nevýhoda? Je to celkem úchyl.

No tak to je asi můj celkem stručný názor na knihu. Tak nějak moje první kritika :-D

Dávám 2 body z 5.

Za recenzní výtisk moc děkuji nakladelství FRAGMENT.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Chystá se- KRESLENÍ CELEBRIT NA PŘÁNÍ.

Fanclub!


Účastním se!NikaRoovy


Diplomy