Prosinec 2013


Štěstí na dosah

30. prosince 2013 v 15:00 | Venea |  Recenze
Název: Štěstí na dosah
Autorka: Irena Petříková
Nakladatelství: FRAGMENT

Anotace : Neobyčejná knížka pro všechny holky, které milujou kluka z plakátu. Je jedno, jestli zpěváka, nebo herce. A je jedno, jak se jmenuje zrovna ten váš. Je to příběh dívčího snění, lásky, smutku a nadějí. I když je celý příběh vymyšlený, včetně úvodu a konce, jedna pravda je v příběhu schovaná.
Ten pravdivý kousek je sama Irene, její postava, škola, kamarádky, kapela, sny a písničky, které najdete na You-Tube.
Její život je opravdový a ona stále čeká na splnění svých snů a na svou velkou lásku.

Je to taková knížka, běžně popisující amatérské psaní mnohých z nás. Neříkám a nikdy bych neřekla, že je to stejně napsané. Pouze se jedná o stejnou iluzi o tom, že se kniha jednou vydá a bude z ní hit. Někomu se to povede a někomu ne. Někoho příběh je lepší a někoho horší a mě není povoleno kritizovat, jak se kniha mohla vůbec dostat na trh, protože mě se ještě nic takového nestalo. Ale na tu otázku se často sama sebe ptám.


Úplně mě "uchvacuje" jak se tam autorka přeslazuje a zkrášluje. Možná to ani není o ní, vůbec sem netahám její vzhled! To ne, pouze mluvím o tom, že její kamarádky také psané v první osobě (většinou po kapitolách se ty osoby střádají) ji popisují nádhernou, okouzlující a božskou.. přitom to napsala ONA. No dobře, tohle by se ještě dalo překousnout, ale co mi celkem cuchalo nervy bylo to, že my nemůžeme kritizovat to, jak se Harry a ta Irena seznámily a že ji měl Harry hnedka rád, protože (spoileřím:D) sny ji vytknout nemůžeme. Byl to kýč až se mi z toho zamlželo před očima, ale byl to sen, takže to celkem chápu. A chápu i to, že mě teď budete chtít ukamenovat za ten spoiler. Omlouvám se.


Hlavní postava.. no nebyla zrovna sympatická. Je taková rozvážná, sobecká trošku a možná i malinko mimo. Přeci jenom, nechala svoje kamarádky v obchodě jen kvůli tomu, aby mohla jet někam s Harrym. Neměla jsem ji ráda. Kdo mi celkem přirostl k srdci, jestli se tomu tak dá říct, byl právě Harry, trochu naivka ale zároveň toužil po někom obyčejném v jeho případě. Jeho nevýhoda? Je to celkem úchyl.

No tak to je asi můj celkem stručný názor na knihu. Tak nějak moje první kritika :-D

Dávám 2 body z 5.

Za recenzní výtisk moc děkuji nakladelství FRAGMENT.


Jak to se mnou jde na vánoční svátky

24. prosince 2013 v 16:26 | Venea |  Co se mi honí hlavou
Tak je to tady. Miluju ten pocit, když si ráno dám "čerstvou" poněkud scvrklou vánočku a zapiju jí poměrně studeným černým čajem. Nezdá se to nic moc, ale když jste u toho se svou rodinou a s měkoučkým plyšáčkem u srdce je pozorujete, jak se na sebe blaženě dívají a na tváři se jim rozlévají krásné úsměvy.. to si nejspíš zamiluje každý. Na sobě jsem měla takové honobóžové svetříčky a náušničky." Nechápu, proč každého na Vánoce nutí vypadat co nejlépe, V mém případě, vypadat tak, aby neprasklo zrcadlo.
Když zdobíte stromeček, je také o co stát, o všem jen tehdy, když vám toho záprtka rodiče nepostaví na stoličku, aby vypadal jako velký stromkový rambo. Ovšem jsem si touhle nepatrnou událostí Štědrý den zkazit nenechala, když vám do toho jako kulisa, kterou vůbec nevnímáte, hraje pohádka tak už je to nepřekonatelné.
Pohádky, pohádky, pohádky.. další věc, která je na Vánocích trochu zvláštní. Normálně by puberťáci na pohádky jen těžko koukali, ale najednou o ovladač s tatínkem bojují, jen proto, aby po stotisícáte viděli, jak skončí Popelka.
Dále jsem zase, jako každý rok byla za blázna, když jsem si při slavnostním obědě nestoupla pro přípitek a místo toho se málem hned pustila do jídla. I to má samozřejmě své kouzlo.
A tam jsme skončili, je super být občas v úplném klidu a na nic nemyslet! Jen na dárky a dívat se na stromeček, hřeje to u srdce.
Dávají Shreka:-D
DOKONCE JSEM PRO VÁS UDĚLALA VÁNOČNÍ VIDEO!:-D Nechápu, jak sem to mohla udělat, protože na to vlogování jsem antitalent, jinka pozdravuju Rodaw, protože ty její vánoční speciály mě přivedly na vánoční atmošku! Jsi skvělá Rodaw.
Škoda, že je Mei pryč, určitě by na blog dala super vánoční článek..
Přeju vám nádherné Vánoce! Ať pod stromečkem najdete vše, co si přejete a ať usínáte se splněnými sny.
Tady máte to video:D To vám poví více:D :-)


http://www.youtube.com/watch?v=YgFb2z3-D6Q pořád to opakuji, ale vytáčí mně, že mi to sem nejde dát v tom jak to nemusíte rozklikávat .-D Nevím, jak se tomu říká :-D No nic. Ať se vám líbí ;)

PS: I Žeryček přeje Veselé Vánoce :-) :D

Venea:-*

1 day until Christmas

23. prosince 2013 v 13:39 | Venea
Ou, dneska jsem se nějak rozjela:D Zapojila jsem se na poslední chvíli do tohoto báječného projektu. Ať se vám líbí.
Moc se omlouvám za to černé pozadí. Tento projekt je od blogerky Snow Fairy :-) ZDE

O co jde:
Musím si stoupnout před svou knihovničku.
  • Zavřít oči.
Počítat do tolika dní, kolik jich ještě zbývá do Vánoc. Náhodně se dotýkat hřbetů svých knih.
  • Až napočítám (dnes do 1), tak nechám prst na poslední knize, které jsem se dotkla.
  • Tu knihu z poličky vyndám.
  • Otevřu ji na tolikáté straně, kolik dní zbývá do Vánoc (do kolika jsem počítala).
  • Na té straně napočítám tolikátý řádek, kolik dní zbývá do Vánoc (1).
Něco navíc:
  • Vylosovanou knihu můžu nějak zajímavě nafotit a nějak vánočně upravit.
  • Můžete připsat, pokud jste knihu četli, jak se vám líbila nebo nelíbila.
  • Celý článek můžu doplnit vánočními obrázky nebo písničkami :)

Mikulášský TAG

23. prosince 2013 v 13:04 | Venea
Zdáreček andílci, nejdřív jsem tento TAG chtěla udělat pomocí videa, ale věřte mi, na ty videa nejsem nijak stavěná:D Tento super TAG vymyslela Mei-riefel z blogu mei-riefel.blog.cz. Tak jdeme na to!


Pečeme s láskou?

23. prosince 2013 v 11:13 | Venea |  Co se mi honí hlavou
Už je to skoro tu! Zítra budou všude jako malé lampičky poblikávající na cestu dospělým svítit dětská očka. Mě už svítí teď, ale nemůžu za to. Vánoce miluji snad od jejich zrození.
Každičký detail je na nich kouzlený a upřímný, nemůžeme tedy vynechat ani pečení cukroví.
Jedno jsme dnes náhodou s Léňou objevili v jedné vánoční knížečce, kterou už máme táákhle dlouho. Už od rána jsem byla naladěná na moc příjemnou vánoční atmosféru a vůbec se mi nechtělo nic dělat:D

Malý velký vánoční zázrak

9. prosince 2013 v 19:46 | Venea |  Fotím
Víte co miluji na Vánocích? To splynutí okolního světa s lidmi na něm. Lidé sami o sobě, jsou vlastně malinkatá světélka, ale i malá světélka potřebují občas nějaké velikánské světlo, které jim dodá sílu a připomene jim, že všechna světélka jsou důležitá. Někteří lidé, si toho velkého světla totiž nevšimnou, dokud jim ho vánoční ozdoby neprobudí v někdy daleké paměti. Na Vánocích také miluji to, že se lidé snaží být šťastnými, a občas se jim to dokonce povede, na Vánocích miluji víru a zápal pro věc. Zároveň i klid a teplo domova, euforii z toho krásného sněžení a nadšené hlasy dětí doprovázené spokojenými tváři jejich rodičů. O Vánocích totiž i absolutní realista a bručoun roztaje pod teplem rodiny a vánočních světélek. Ale ze všeho nejvíc jsem si zamilovala objetí těch nejlepších přátel, co si můžu přát.

Nejvíce zimní TAG

9. prosince 2013 v 16:19 | Venea
Ahojky, mám pro vás další TAG. Tentokrát né z mé tvorby, ale od blogerky Mony. Nebudeme to nějak prodlužovat, tady je.


VÁNOČNÍ knižní TAG

1. prosince 2013 v 16:34 | Venea
Tak a máme to tady, můj oficiálně první TAG. Myslím, že alespoň půlka nebo více z vás, by mohlo vědět, o co že v takovém tagu jde. A pro ty, kteří to ještě nevědí. Jde o to, že vám napíši tak 15 bodů, a ke každému přiřadíte jednu knížku. Můžete to udělat i pomocí videa nebo jinými způsoby, někde jsem to myslím viděla udělané i z fotek. Doufám, že vás tenhle TAG příjemně naladí na vánoční atmosféru:-) A také bych si přála, aby se vás zúčastnilo co nejvíce. Podmínkou proto je, k tagu vždy připsat adresu mého blogu. Tak se do toho pustíme ne?



Chystá se- KRESLENÍ CELEBRIT NA PŘÁNÍ.

Fanclub!


Účastním se!



NikaRoovy


Diplomy