Harry Potter a Kámen mudrců

14. listopadu 2013 v 16:55 | Venea |  Recenze
Čau čau, tak nějak už jsem tu dlouho nebyla, možná proto, že mi někdy přijde, že věci co tu píšu, píšu jen tak pro sebe. Nejde tolik o komentáře, jako o to, že potřebuju vědět váš názor, abyste mi řekli jak na to jsem a jestli to moje psaní a vylejvání srdéčka má nějaký smysl a význam :-D.
No ale to je vedlejší, dneska vám přináším recenzi na Harryho Pottera.Název: Harry Potter a Kámen mudrců
Autor/ka: J.K. Rowling
Nakladatelství: Albatros
Rok vydání: 1997

Anotace: Brýlatý chlapec s nachovou jizvou na čele, připomínající blesk - to je Harry Potter. Jedenáctiletého učedníka čarodějných umění stvořila nadaná spisovatelka J. K. Rowlingová a ze své ostrovní britské vlasti jej vyslala pro potěchu všem duším okouzleným fantazií. Vítejte i vy mezi jeho příznivci, nepatříte-li k odkouzleným nudným mudlům!

Možná si říkáte, proč jsem Harryho začala číst až tak pozdě. Vlastně ani nevím, nikdy mě k němu žádné velké pouto nevázalo. Dokonce jsem z něj měla strach a připojovala se k rodiným řečičkám jako "Harry Kmotr", "Potter je lotr" a tak dále. Uběhlo pár let než nám Kačenka dostala rozum a tuhle báječnou knihu si půjčila. A pak to jelo, to byste měli vidět. Sice mě Mei s četbou předehnala, ale já si většinou ráda čtu pomalu. Než jsem se nadála, byl konec. To mě mrzelo mnohem více než, u kterékoli jiné knihy. Tahle série je totiž absoultně výjmečná. Když se vám nedaří spát a máte těžký den, rozveselý vás. Všechno je v Bradavicích krásné k tomuhle příběhu nejde dělat taková ta obyčejná recenze, prostě nejde. Z pusy mi lítá chvála za chválou.
Každičký detail, i ty nejmenší drobnost je v Harrym skvělá.

Já dělím Harryho Pottera na čtyři úžasné části a to jsou :

1. Příjemný pocit ze čtení každé stránky
2. Okamžité zvednutí nálady
3. Perfektní příběh
4. Dokonale originální postavy
a bonusový bod: To co Harry Dokázal

Chtěla jsem se vyjadřovat ke každému bodu, ale potom jsem si uvědomila, že by to nikdo celé nepřečetl a k půlce už jsem něco napsala.
Nakonec moje "geniální" malinko pošahaná a nesmírně líná, ale zároveň hrozně akční hlavinka (právě jsem odůvodnila proč sem nedávám moc článků) vymyslela, to co by každá jiná "geniální" malinko pošahaná a nesmírně líná, ale zároveň hrozně akční hlavinka. Jéje trochu hlavolam :-D No to jo.
No nic jdeme na to.

Okamžité zvednutí nálady - Chápem ne? Myslím to tak, že pokaždé když si předspaním jen na pět minut knížku otevřu, cítím se mnohem mnohme lépe. A nakonec se mi většinou i krásné spí. :-) I ve škole, otevřu a najednou se cítím jak v rauši. :-D no dobře to zase né..vlastně trošku ano.
Perfektní příběh- přemýšleli jste někdy o tom, že to Rowlingová musela mít předem úplně všechno vymyšlené? Do posledního detailu! Třeba Snape, už na začátku musela vědět, že Snape Harryho doopravdy chránil a jeho matku miloval, (nemyslím si, že se to dá považovat za spoiler:-D) nebo Prašiva, ve třetím díle z ní byl Peter Pettegrew! To prostě muselo být vymyšlené předem ! :-D

Asi bych se neměla tolik rozepisovat no. Určitě to tady už nikdo nečte :-D

Ta to uknčíme, jinak bych byla schopna psát tady donekonečna.

No dobře, tak ještě nekončíme:D
Co Harry dokázal? Co myslíte že asi tak dokázal.. no moc toho nebude. Jenom udělal díru do světa kouzel takovou, že do ní my, obyčejní mudlové můžeme vklidu nakouknout a dozvědět se mnohá tajemství. Taky se podle něho jmenuje jedna generace dětí. A tou jsou Potterhead. Takového člověka lze lehce poznat, že většinou mává větývkou jako by to byla hůlka. Ten Potter by za tohle všechno měl jít sedět pěkně do Azkabanu.

Doufám, že mě tak nějak chápete.

Teď bych si ale ráda poztěžovala. PROČ MI SAKRA JEŠTĚ NEPŘIŠEL TEN DOPIS?,PROČ UMŘEL FRED?, PROČ NECHODIM DO BRADAVIC??!!!

Mějte se moc hezky:-)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mei-riefel Mei-riefel | E-mail | Web | 14. listopadu 2013 v 17:17 | Reagovat

Celkem dobrý recenze :)až na detailek. Na konci tolik spoilerů ? Přeci jenom se možná najde někdo, kdo knihu ještě nečetl. Třeba nejsme jen já a ty takový opozdilci.

2 Venea Venea | 14. listopadu 2013 v 17:48 | Reagovat

[1]: já tam vidim jen jeden spoiler ale díky.

3 Štěpa Štěpa | 14. listopadu 2013 v 21:31 | Reagovat

Hezká recenze :). A ano, ještě vétší opozdilci jako třeba já ještě existujou :D. Myslím si, že to asi nikdy nenapravím a to hlavně kvůli tomu, že jsem viděla filmy. Vím, že bych se asi dokázala začíst, ale já prostě vim jak to dopadne...no nic :D

4 Sára Sára | 16. listopadu 2013 v 10:03 | Reagovat

Rezence je dobrá, pardon  výborná...Káťo už ty komentáře značí, že recenzi někdo četl a že se mu líbila a že ho zajímala, jinak by je sem nepsal...Pottera jsem ještě nečetla, ale nevím, jestli to má vůbec cenu, když sem viděla nejprve film. Ačkoli u nás ve třídě je Potterovská manie, o hodinách se prostě čte Potter :D

5 Venea Venea | 16. listopadu 2013 v 12:09 | Reagovat

Děkuju vám holky :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Chystá se- KRESLENÍ CELEBRIT NA PŘÁNÍ.

Fanclub!


Účastním se!NikaRoovy


Diplomy