Listopad 2013

Posedlost

28. listopadu 2013 v 17:13 | Venea |  Co se mi honí hlavou
Asi jsem nějaká divná. Nevím, jestli blog využít, jako něco, co je o mě a zároveň recenze a takové ty podstatně zajímavější věci.
Budu sem psát asi oboje. Dlouho jsem nepřidala článek, protože mám takový problémy..ale snad se to všechno zlepší, když jsem dostala ten psací stroj po babičce a Město z kostí :3 A z toho jak blog vypadá si nic nedělejte, je v renovaci.

Harry Potter a Kámen mudrců

14. listopadu 2013 v 16:55 | Venea |  Recenze
Čau čau, tak nějak už jsem tu dlouho nebyla, možná proto, že mi někdy přijde, že věci co tu píšu, píšu jen tak pro sebe. Nejde tolik o komentáře, jako o to, že potřebuju vědět váš názor, abyste mi řekli jak na to jsem a jestli to moje psaní a vylejvání srdéčka má nějaký smysl a význam :-D.
No ale to je vedlejší, dneska vám přináším recenzi na Harryho Pottera.


"Jsem lenost sama"

14. listopadu 2013 v 16:19 Co se mi honí hlavou
Aha. Trošku upřímnost sama k sobě. Jsem skoro celá líná:D. Ale jen polovina mě. Někdy, mi totiž trošku připadá, že mám děsně složité já. Jindy se zase cítím rozhodně, tak, že přesně vím co chci a co se mnou tak za dvacet let bude.
Neustále mám potřebu napsat článek, nakreslit něco, napsat příběh,.. stále mě k sobě ale tahá počítač, jako FB a tyhlety sociální sítě kazící životy. Cítím se potom jako někdo, kdo je nepotřebný, ale můžu si za to tak nějak sama. A PROTO!! Aby se tenhle blog zase vráztil do formy, jsem se rozhodla sepsat si několik málo bodů o tom jak svou super lenost překonám. A myslím lenost so se týče blogu a psaní, je zajímavé, že věci, které nesnáším nemívám problém vyřešit..

1. BOD : Vždy si napsat,kdy mám ten článek napsat. :-D
2. BOD : Jednou týdně vždy napíšu alespoň dva články!
3. BOD : Je to zvláštní, ale myslím, že je to vše O.o

Jo a dneska ještě snad dopíšu recenzi na Harryho Pottera, jinak vás čekají dva projekty:-) A z nich jeden TAG.

Když si to tak po sobě čtu, příjde mi, že je to celý divný:-D

Mějte se:-)


Sedmička

2. listopadu 2013 v 19:25 | Venea |  Recenze
Název: Sedmička
Autorka: Veronika Burgerová /Maminka/
Nakladatelství: Nová forma
Burgerová Veronika - Sedmička
Anotace:Vál. Svět, ve kterém se Sedmička narodila. Rodiny zde žijí ve vysokých domech - matka, otec a potomci, kteří nemají křestní jména, mají pouze čísla, podle toho, kolikátí se narodili. Předci (matka a otec) pak vyberou dceru a syna, kteří se rozdělí a každý se svým druhem/družkou založí vlastní rodinu. Ostatní sourozenci poputují do spodní části Válu jako zavržení, trochu jhako odpad, kterou si každý nahoře představuje jako peklo.

(omlouvám se za to modré pozadí u anotace)

Kritika je vzácná a jen tak někdo ji neumí použít (jako třeba já),mezi velké kritiky se rozhodně nepočítám. Na knihách se snažím ve většině případů, hledat pozitiva. U téhle knihy to ale nebylo třeba. Tahle malinká knížka, co se vám vejde pomalu i do kapsy u kalhot..je vzácná, a je pokladem v mé knihovničce. Není dokonale napsaná, není perfektní a postavy nejsou propracované do deteilů, ale to není třeba. Vždycky se dá něco zdokonalit.. a Verča se zdokonaluje neustále. Věřím, že jednou z ní NĚCO bude. Minimálně se v popularitě bude měřit s Rowlingovou:-D. Myslím to vážně. Možná to přeháním, ale takhle knížka je skutečně výjmečná. Sakra! Napsala ji čtrnáctiletá dívka! TO MUSÍ BÝT VÝJiMEČNÉ! :-D:-) Jinak to prostě nazvat nejde. Kdybych psala jen o knížce, určitě bych ji kritizovala, ale to nic nemění na tom, že je krásná. A i když si možná myslíte, že ji chválím jen proto, že ji napsala "malá holka". Tak se hold pletete. Opravdu, se těch bezmála 130 stránek přečte rychle. Baví vás to, jste napnutí (to je důležité) a zkrátka se vám knížka zalíbí svým půvabným šarmem a dojmem.
Kdyby tohle měla být normální recenze, byla by i tak pozitivní:-) Jen bych se tolik nezaměřovala na své pocity, ale ano udělám Verče radost jelikož je to určitě super mít recenzi na vlastní knížku. ( alespoň myslím si, že ano)

Postavy: Nebyly zas tolik propracované, ale líbílo se mi jejich chování. Převážně sem si oblíbila Sedmičku (jak jinak). Je taková.. něžná a taková úžasná., ale zároveň úplně obyčejná. Možná my ale trošku přišlo, že postavy tak nějak splývají v jednu. Trošku víc, ale to mi nijak nevadilo. Důležitý byl příběh:-)

Příběh: Ten byl úžasný, už jsem se k němu vyjadřovala ale stejně obdivuji jak to Verča měla všechno do předu promyšlené (vypadalo to tak :)D) Což je opravdu celkem úctyhodné! Bylo to opravdu hodně originální, a i docela nečekané! A to bylo super.

Celkově knížce dávám 9 z 10, za to že je Verča borec a za to že je to opravdu moc hezká knížka, jen ty postavy mě trochu dráždily :-D (opravdu je malinkato!!:-D)

Mějte se hezky:-), užívejte víkendu a tak dále!

PS: Chystám opožděný speciál Války srdcíChystá se- KRESLENÍ CELEBRIT NA PŘÁNÍ.

Fanclub!


Účastním se!NikaRoovy


Diplomy