Recenze- Mrazivé léto

13. října 2013 v 18:04 |  Recenze
Dobře, tuhle recenzi napsat musím, Jinak mě stihne krutý trest… :-D Ale fakt je to recenzák a už ho mám dloouho :-D Původně jsem chtěla napsat velmi procítěný článek o podzimu nebo o mé Harry Potter mánii ale času je málo. Teda je ho dost ale pro mě je ho málo:-D Ale tyhle dva články rozhodně v říjnu očekávejte.
Taky se chci zapojit do jednoho super projektu;) Tak víte co, dlouhé zimní večery jsou poměrně nudné.. :-D:-*


Tak a teď k té knize.
Název: Mrazivé léto
Autorka: Manuela Martini
Žánr: Thriller, young adult
Nakladatelství: Fragment

Anotace:V jihošpanělském městečku Marbella si patnáctiletá Lyra připadá jako v ráji. Až do chvíle, kdy zmizí její spolužačka Pia. Lyra se rozhodne přijít tomuto záhadnému zmizení na kloub. Nedlouho poté je Pia nalezena mrtvá a z letní idylky se stává zlý sen. Lyře se zdá, že se její matka chová divně. Navíc je přesvědčená, že zahlédla svou sestru, která zahynula již před deseti lety. Co jí matka tají? Jaká děsivá tajemství měla zůstat navždy skryta?


Ohledně postav. Tady byl možná trochu zádrhel, protože jsem všechny postavy vnímala tak nějak "na jedno brdo". A někdy to autorka zase moc s tou odlišností přehnala. Ale to se mi nezdá tak hlavní, protože si postavy klidně podobné být mohli. Co mě ale zarazilo, byly popisy postav. Vlastně jsem nevěděla jak hlavní hrdinka a její přátelé vypadají.
Ostatně, hlavní hrdinka Lyra mi byla sympatická na půl.


Chvílemi to byla hodná obyčejná holky, což bylo super, -protože v některých knihách z hlavní hrdinů dělají úplné supermany- a jindy to zas byla s prominutím úplná blbka:-D O.o občas jí prostě přeskočilo a šla do bytu údajného vraha sama a v noci. Nebo si v klidu flirtovala s pětadvacetiletým chlapem, kterého vlastně vůbec neznala. Moc jsem nevěděla co si o ní myslet no :-D


Co se týče příběhu, myslela jsem si, že to bude nějaká únavná slátanina snažící se alespoň trošičku připomínat horor. On ten HLAVNÍ nápad totiž vůbec není originální, ale co se autorce rozhodně povedlo, je ten DRUHÝ nápad. Ten o, kterém do konce příběhu nevíte, to napětí, které skoro nečekáte. Za to před ní smekám. To se jí opravdu vytknout nemůže.


Každá kapitola skončí otázkou, což je trochu divné, ale mě to rozhodně nevadilo! Když jsem usínala, ještě dlouho jsem si v hlavě přemítala, co bude teď? Dokážou to nebo ne?..a tak:)
Napětí příběhu rozhodně nechybí.Celkový dojem.. moc nevím co napsat, protože všechno je vlastně nahoře. V předešlých odstavcích, ale něco málo ještě mám. Vzhled. Myslím, že Fragment udělal s těmi "thrillery" chybu, protože někdo si může říci, že to jen chtějí prodat, nebo tak něco. Ale zároveň ty obálky člověka upoutají, jsou moc hezké.
Kniha má bezmála 300 stránek a přečtete jí jedním dechem dá se říct.


Je to určitě super oddechovka :-)

Doporučuji, a dávám 3,5 z 5 ;-)

PS: Je normální se zamilovat do někoho jako je Drace Malfoy? Podle někoho ne. Podle mě, to úplně vyloučené není :-3 http://www.youtube.com/watch?v=2JIT19kF8YY

Za recenzní výtisk moc děkuji nakladatelství FRAGMENT
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Chystá se- KRESLENÍ CELEBRIT NA PŘÁNÍ.

Fanclub!


Účastním se!NikaRoovy


Diplomy