PSYCHO PSYCHO

10. září 2013 v 16:30 |  Co se mi honí hlavou
Někdy mám prostě chuť, napsat článek o mě, nebo spíš, ode mě. Něco co opravdu prožívám a něco..co se mě týká a souzní se mnou. Ale jelikož, já na takovéhle články vůbec nejsem, budu psát co se mi honí v hlavě. Stručně a upřímně. Já totiž nejsem ten typ, co někomu něco říká a rád se vyzpovídá a vypláče. Já mám všechno v sobě a snažím se to udusit, né podporovat.
Když se zaměřím na ostatní, vždycky si o proti nim příjdu jiná. Né lepší. Né horší. Ale jiná. Ano každý je jiný, ale základ máme všichni stejnej. Mozek máme všichni stejnej, srdce taky oči jak by smet. Ale pak je tu ta přitroublá jedinečná duše. Která možná ani neexistuje a to je na ní krásný. Ale vemte si, co bysme bez ní byli? Roboti. Myslící naprogramovaná stvoření prakticky bez ničeho. Právě "duše" ná dělá tím kým sme. A proto je každý jiný. A pak jsou tu ti co si myslí že jsou jiní a nikdy se nedozvědí, jestli to tak opravdu je nebo, jestli jsou jen trolové. Asi každý se někdy cítí být jiným.

Všechno je to o citech a pocitech. Mezi tím je rozdíl. Nemůžete mít pocit lásky a nemůžete mít cit zamilování. No to je vedlejší. Lidi si city a pocity osvojují a podle toho, který jim sedne, se pak chovají dál. Není to tak že, když se člověk zamiluje, je automaticky přesměrovaný na cit "láska" a s tím žije do smrti. Ne. Je to různé, city se mění.

Já o svých zkušenostech z lásky, moc psát nechci, protože to většinou bylo zklamání. Není to žádná sranda, když jste dva roky beznadějně zamilovaní a pak bum. Pomine to. A co pak? Těžko se zvyká na to že už tu opravdovou lásku necítíte.

Radši bych psala o přátelství a o štěstí, neboť je to optimistické a mě se doufám večer bude dobře spát. Nevim proč ale každý večer se mi vždycky chce brečet. Já nejsem moc optimistický člověk, nerada jsem ve společnosti a nesnáším, opravdu nesnášim kamarády co se s ostatníma baví kvůli tomů jakou bejsku si dnes koupili v sekáči. Ale to jsem odbočila.

Prostě chci aby by mi někdy někdo řekl: And now it is true, everythink what I do, I do it for you. I díe for youuuu lálálá..

"EVERYTHINK YOU CAN IMAGINE, IS REAL"

-Pablo Picaso


Mrznou mi ruce a příjdu si jak na výslechu.
O těch kamarádech asi moc mluvit nebudem, ale i když mě občas hrozně štvou a žárlim na ostatní s, kterýma se bavěj, tak je mám stejně hrozně ráda a nikdy bych je nevyměnila.
Právě domů přijel taťka a Lenka se ho bojí, páč dostala kuly.

Moc bych si přála být jednou šťastná, jako já teoreticky tak nějak jsem. Ale ještě by to chtělo pořád krásný myšlenky jednorožce a možná i hodinky s vodotryskem. A proč bych neměla býr šťastná? Každý by měl být! Zkuste si představit všechny důvody, proč byste nemohli být šťastnými. A teď si vybavte důvody proč jste šťastnými. Můžou to být i maličkosti, ale jedno vám řeknu. Těch šptaných důvodů, bude vždycky méně, než těch dobrých ;) A to značí že, když vám někdo poví "bude to dobrý" má pravdu, a by ho neodbýjejte ale poděkujte mu, že vám pomohl zpátka na nohy :-)

No mojí touhy o procítěnym článku to sice nenaplnilo, ale co už..

Ještě dneska, doufám dodělám recenzi :-))))

Mějte se famfárově :-*
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mei-riefel Mei-riefel | 10. září 2013 v 16:38 | Reagovat

Pěkný inspirativní článek :)

2 Venea Venea | Web | 10. září 2013 v 16:49 | Reagovat

dííky :-D

3 NikaRoovy NikaRoovy | E-mail | Web | 10. září 2013 v 22:00 | Reagovat

To je krásný článek. :-)
Co na to říct? Před nějakou dobou jsem takhle ležela a přemýšlela o životě a najednou vyskočila a zakřičela: Bože, já jsem happy! Úplně jsem se začala smát a šílela z toho a uvědomila jsem si, skutečně uvědomila, že jsem šťastná. A všem jsem to říkala. "Mami, já jsem šťastná! Terez, já jsem šťastná! Lásko, já jsem šťastná! Holky, já jsem fakt šťastná!" A všichni se mě ptali "Co se stalo?" a to mi přišlo tak strašně hloupé. Odpověděla jsem: "Já nevím, prostě jsem šťastná." A tak to je. Jak jsi řekla, každý by měl být šťastný. Někdy stačí úplná maličkost a člověk je šťastný. Nemusí se stát nic velkého, nemusí se vlastně stát vůbec nic, stačí, když se člověk zamyslí a uvědomí si, co všechno má. Mám nádherný vztah, úžasné přátele, skvělou rodinu, daří se mi plnit mé sny, můžou být důvody ke štěstí. Ty větší. Ale můžou být i maličkosti, které dokážou alespoň na okamžik udržet ten pocit, tu krásu štěstí, té radosti. U nás ve městě je takový zvláštní mladý pán, který mi vždycky přišel divnej, jeho IQ působí male. Jednou když procházel kolem mě řekl: "Podívejte, to nebe je dneska krásné, nemyslíte slečno?" Přemýšlela jsem o tom a dospěla k závěru, že měl pravdu. Usmíval se, začal se v danou chvíli tolik usmíval a působil tak šťastně jen z pohledu na oblohu a já rázem taky byla šťastná. Dívala jsem se na oblohu a uvědomila si, že to nebe je vážně dneska krásné a že to hřeje u srdce. Nemluvím o tom před nikým,ale když jdu, všímám si věcí a snažím se v nich vidět kouzlo a pak jsem na okamžik šťastná. Lidé považují za kouzla věci, které jim přijdou nemožné, ale jednou jsem četla zajímavý článek. Byl o chlapci, který ukázal mámě orosený lístek, který se třpytil a řekl mámě: "Mami, dívej, to je kouzlo!" A máma řekla, že to kouzlo není. Ale proč? Cožpak musíme jako kouzla vnímat jen ty nemožné věci? Třeba je toto taky nemožné.  Lidé se snaží hledat neznámé věci a v nich najít cosi jako kouzla, ale přitom si vůbec neváží toho, co jim život nabízí. A ten chlapec se na to dívá jinýma očima, tak nějak s hezčím pohledem na svět a tak by to mělo být. Kdyby každý z nás viděl vše tak kouzelně, pak by všichni byli šťastní. Já se o to snažím. Snažím se najít kouzlo ve všech maličkostech a uvědomit si, co všechno vlastně mám, zachovat si vzpomínky na všechny krásné okamžiky, které spatřím. Když si života ceníme a hledáme v něm to hezké, on pak hezčí je.
Proč vidět to špatné? Buďme všichni pozitivní. Například jsem viděla film (Deník nymfomanky pro zajímavost) ne, že by mě to celé nějak nadchlo, dívala jsem se z nudy, ale na konci byla scéna, která mi dala další pohled na svět. Hlavní hrdinka se setkala s ochrnutým mužem, který ji poprosil, aby udělala pohyb rukou. Naprosto ho to fascinovalo. A ona se ptala proč a on odpověděl: "Protože můžeš." A byla to krásná scéna, která mladé ženě změnila život. Bereme některé věci jako samozřejmost, ačkoliv pro někoho je to vzácnost. Ceňme si drobností jako toho, že můžeme hýbat prsty, berme to jako kouzlo, protože pro někoho, například muže z filmu, to kouzlo je, je to něco skutečně nemožného, co se jemu už nikdy nepodaří.  Jak říká John Green: "Prožijme dnešek jak nejlépe můžeme." O to se snažím. Protože nikdo z nás neví, kdy nastane den, kdy už nebude žádné Zítra.
Buďme šťastní dnes. Já jsem šťastná, ty musíš být taky šťastná a všichni kdo si to přečtou musí být šťastní. Ne kvůli mě, protože jsem to řekla, ale kvůli sobě, protože je to krásný. A ze zkušenosti vím, že to dokáže být nakažlivé. Když jsou šťastní lidé, které milujeme, jsme i my. A tak to jde dál... roznášejme štěstí. :-) A svět bude krásnější. :-)

PS: No to bude slohovka. :D
PSS: Ta zmínka o Lence a vašem taťkovi mě dostala. :D

4 Štěpa:D Štěpa:D | 11. září 2013 v 16:20 | Reagovat

Uzasny clanek :) Mimochodem, ty nesnasis byt ve spolecnosti? To ja bych nevydrzela... Myslim, ze kazdy potrebuje pratele, ale nekdo si jen namlouva, ze chce byt sam. Myslim, ze neni dobre byt bez pratel.  Jednou jsem to zkousela - s nikym se moc nebavit a vsimat si jen sama sebe -  a ostatni lide ( ze tridy a tak ) se me ptali co se deje, proc si smutna apod. Kazdy potrebuje pratele :)
A ty, ze nejsi optimisticky myslici clovek? Ja si myslim, ze jsi :).

5 Venea Venea | Web | 11. září 2013 v 18:14 | Reagovat

[4]: No, já jsem i nejsem, podle toho jak mi je.. děkuju Štěpánko:-)

[3]: VERU! :-DD Dalo mi to zabrat přečíst a všechno to pobrat! Ještě se asi nikdy nestalo že by komentář byl lepší než článek, ty jsi ale tenhle fakt vyvrátila..to teda pěkně děkuju !:D Ale fakt, díky že si mi otevřela oči :-)

6 Mišáá Mišáá | E-mail | 20. září 2013 v 20:27 | Reagovat

Ahoj. Myslím, že tento článek se ti strašně povedl. Je takový.. upřímný. Nebudu ti tu psát takovou slohovku jako NikaRoovy, ale myslím, že pod tenhle článek se prostě komentář napsat musí. Je prostě strašně povedený. Z tebe jednou něco bude holka!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Chystá se- KRESLENÍ CELEBRIT NA PŘÁNÍ.

Fanclub!


Účastním se!NikaRoovy


Diplomy