Percy Jackson- Zloděj blesku

10. září 2013 v 21:20 | Venea |  Recenze
Ahojda, myslím že nějaký velký extra článek o tom jak jsem prožila léto je celkem zbytečný, mám něco rozepsaného, možná se to jednoho dne objeví i před vašemi zraky. Shrnutí prázdnin, BEST PRÁZDINY EVER ! :-D :-) Opravdu jsem si je moc a moc užila :-) Hrozně to uteklo, a já jsem v devítce O.o a jen si řeknu..sakra, holka měla by ses snažit a trochu se i změnit. No je pravda že školní rok je dlouhý a já bych v něm chtěla podniknout pár změn, určitě se budu více věnovat psaní (jo jasný), potom si chci trochu rozšířit knihovničku a čtení se věnovat co nejvíc, chci se psychicky změnit. Potřebuju být více otevřená, na ten intr. Taková vedlejší věc je, že budu více psát dopisy :-). Samozřejmě se v neposlední době budu více věnovat svým kamarádům, rodině a mazlíčkům :-) Možná něco udělám i se svým šatníkem, to ale považuju za hodně vedlejší. Jo a budu se UČIT ! Opravdu bych měla.. no to by asi bylo vše, vítám vás v novém školním roce brouci ;-).
PS: Omlouvám se že jsem moc nepřidávala články ale nebyl čas nebo nálada, v tomhle školním roce bych to ale chtěla napravit :-)
Název: Percy Jackson
Rok vydání: 2005, 2009
Nakladatelství: Fragment
Přeložila: Dana Chodilová
Autor: Rick Riordan

Anotace: Percy Jackson na zvláštní škole Yancy na Long Islandu zažije něco, co změní od základu jeho život. Jeho učitelka se promění v nebezpečnou nestvůru, která ho chce zabít. Všichni mi ale namluví, že se mi to jen zdálo a Percy uvěří, že má prostě jen halucinace. Proč se sakra všichni chovají tak divně? A proč jeho matka se tak taky chová? Po boji s Mínotaurem se dozví, že je polobůh, a ještě ze všeho je obviněn z krádeže božské zbraně, Diova blesku. Dostane se do tábora polokrevných , kde potká kentaura Cheirona a Athéninu dceru Annabeth a Hermova syna Luka. Zjistí, že jeho otcem je Poseidon, což znamená, že jeho otec porušil přísahu, ke které se zavázel po Druhé světové válce, která měla být podle knihy způsobena bojem dětí z Velké trojky (Zeus, Hádés, Poseidón). Je přinucen jít až do podsvětí a postavit se vládci mrtvých, Hádovi. Číhá ale nebezpečí opravu tam?

Začneme porovnáním s filmem. A k tomu mám tři slova, úplně něco jiného. A tím nemyslím jen příběh, ale i postavy a celkové obsažení toho filmu. Nikdy jsem snad neviděla takhle dvě odlišné věci, které by měli být prakticky stejné. Nevím no ale přišlo mi to divné. Ale samozřejmě neříkám že film je šptanej! Právě naopak, moc se mi líbil, ale kniha byla jiná a určitě i lepší. Mnohem více propracovaná, úplně do detailů. A přidám se i k většině lidí, která si stěžuje na jednu věc a jednu věc si nesmírně chválí. Začneme tou špatnou věci. Annabeth má hnědý vlasy? Sakra to v tom filmu to opradu nějak nedomyslely. A Ta dobrá: Aha Percymu je dvanáct tak dobrý no.. díky moc moc moc, že ste ho ve filmu udělali staršího! :D

Postavy, krásně promyšlené. Všechno jak má byť ! :D Nejvíc mě zaujala Clarrise, která ve filmu ani nebyla což mě mrzelo, je to taková mrcha s osudem, se udobřit a být ta hodná :-D Taky se mi líbí že tam prostě Rick popsal postavy, takové jací lidé (polobozi) jsou. Žádní super sexouši :-D A ani žádný hnusáci. Prostě tak akorát, samozřejmě záleží, od jakého boha pocházíte. Pokud je někdo Afroditina dcera, je jasný že to bude pořádná kóča ! :D Ale smůlu má ten kdo se zrodil z pána zla Háda. Ale Percy je prostě dokonalej. Ať už starej nebo mladej, vždycky bude číslo jedna mezi polobohy! :-) A navíc je mi hodne sympatickej :-)
A celkově příběh. Bude se snažit stručně. Já knihám neumím dávat moc mínusové body, sama nevím proč. Ale k Percymu tenhle "talent" ani nepotřebuju, stačí mi slovo: PERFEKTNÍ. A tohle slovo obsahuje další pěkná slova: Vtipné, krásné, zajímavé, naučné, dobrodružné, a vůbec né nudné! Percy vás udrží třeba až do rána v napětí. Pak se vám o něm zdá, a nevíte jak bude pokračovat a pak si ráno povzdychnete a řeknete si "hurrááá konečně něco co mě baví a zároveň mě to něco naučí." Nebo ne, tohle si možná neřeknete, ale já jsem si to říkala a fakt, Percy mě naučil řeckou mytologii ! .D HUSTÝ! :-D Takhle knížka v sobě něco má, upoutá vás názvem a tím že jí napsal učitel! :-DD Hezkou lesklou obálkou a donutí vás přemýšlet o ní ( né o obálce, o obsahu, né obálku ale knížky! :D). Je to super knížka do špatného počasí nebo špatných nálad. Některá hesla vás totiž doslova "dostanou na kolena" :-D Je to totiž hrozně pěkně zpracované, kort v první osobě :-)

pěz pěti, konec šmitec

Krásná kniha, určitě doporučuji, a za recenzní výtisk děkuji nakladatelstvní FRAGMENT :-)

Páčko, Venea:-*
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Chystá se- KRESLENÍ CELEBRIT NA PŘÁNÍ.

Fanclub!


Účastním se!NikaRoovy


Diplomy