Hvězdy nám nepřály

4. srpna 2013 v 20:13 | Venea |  Recenze
Nejdřív jsem chtěla napsat recenzi na Erebos, potom jsem chtěla psát něco ze srdce, a potom jsem se rozhodla udělat obojí a tak píšu recenzi na Hvězdy nám nepřály. Je to recenze a zároveň je to něco ze srdce.


Rok vydání: 2012
Autor: John Green
Nakladatelství: Knižní klub
Krásně přeložila: Veronika Volhejnová
Anotace:
Zajímavá a citlivá knížka o šestnáctileté Hazel, která trpí rakovinou a sblíží se s Augustem, jemuž se podařilo tuto nemoc překonat. Ti dva mladí lidé se výborně doplňují, a navíc je spojuje originální pohled na život i na chorobu, která je postihla. "Nejvtipnější smutný příběh" je napsán s mimořádným smyslem pro humor a sarkasmus a díky autorovu vyprávěčskému talentu vyznívá velmi působivě
Po pravdě, nikdy mě nic opravdu nic nevzalo tolik jako právě Hvězdy. Kdybych tu recenzi dělala třeba až za týden, už by tu tyhle pocity podle nebyly, alespoň ne všechny.
Právem se tomu říká "Nejsmutnější vtipný příběh."
Když jsem četla recenze, říkala jsem si, jak si sakra někdo může myslet, že to jakoby "není kniha". Má to obálku, listy, písmena. Je to kniha. Ale potom se mi Hvězdy dostaly do rukou a pořád to byla kniha. Když jsem po dni Hvězdy dočetla, tak to zas byla kniha ale nebrala jsem to tak. V tu chvíli jsem nebrala nic tak. Prostě jsem se z konce nemohla vzpamatovat. Říkala jsem že Divergence se podepíše na člověku, jo to jsem fakt nevěděla o čem mluvím. Divergence je krásná kniha, ale jiným způsobem. Kdo četl Hvězdy chápe. Hunger games je nádherná dokonalá série, ale Hvězdy jsou jiné z některých úhlů pohledu i lepší.
Ví někdo, kde tohle boží triko seženu, mimo Ameriku?:D


Sedím v okně, koukám se ven a připadá mi, že je tornádo, což je samozřejmě blbost. Opravdu, celý dnešek byl tak nějak divný. Takový plný stresu. Až na hvězdy, ty mě všeho zbavili a chytili mě pod svá křídla. Setřásli ze mě smutek a já jim za to jsem vděčná. Cítím se hrozně citově napjatá, z celého příběhu. Chvílemi jsem se i bála.
Bála jsem se rakoviny. Láska je ale vždy silnější a v tomto případě, to nebyla jen tak nějaká láska. Byla to láska o kterou každý stojí, a každý po ní touží. Možná by si někdo myslel že taková láska není. Nevím jestli je to pravda nebo ne ale větu:
"A já se zamilovala, jako když člověk usíná, pomalu a pak najednou docela." By asi chtěla vyslovit každá dívka. Stejně jako by si každá dívka přála kluka jako je Gus Waters. A každá dívka by si přála hromadu oranžových věcí, jen kvůli tomu že vás kluk vašich snů vezme do Holandska.
Tahle kniha má právoplatné místo v mé knihovničce. Až si jí ségra přečte, -to mě nutí k tématu, že jí nechci z nějakého důvodu vůbec nikomu půjčovat:D- tak si jí přečtu já, znova a znova. Budu vstřebávat všechny ty pravdivé a silné citáty co vezmou člověka za srdce. Budu mít v puse zabijáka a nenechám ho zabíjet, a budu si užívat každý den na plno. Dokonce si budu znova pročítat i ty kýčové ale pravdivé citáty u Watersových v domě.
Každý den se budu budit s myšlenkou na jejich lásku, která musí každému vzít dech.
A na tu svou čekat nebudu, protože ona příjde doufám sama.
Nebudu si stěžovat na psychické a fyzické bolesti. Teď už totiž vím že bez bolesti by člověk nepoznal štěstí a také už vím že každá bolest se dožaduje procítění.
Kniha mě nerozbrečela. Asi se zdám jako nějaký zaprdlý dařbuján ale to není vše. Parkrát se mi stalo, že bych u nějaké knihy brečela ale nikdy se mi nestalo že bych nebrečela, ale měla nakrajíčku po celou knihu. Bylo to tak silné! Možná je to kvůli tomu že na poprvé jsem to celé nevstřebala a možná že tak na potřetí budu bulet jak želva. Ten důvod tam je.
Víte co bych teď chtěla? Aby mou recenzi Gus zhodnotil svýma neuvěřitelně chytře ironicky geniálníma poznámkama!:')
V neposlední řadě bych chtěla zmínit, že mi zase ta hlavní postava byla podobná, ale tentokrát víc než dost! Hvězdy jsou pro mě totiž něco jako pro ni Císařský neduh, a proto se v nejbližší době (tak v osmnácti) vydám se svým Gusem na cestu za Johnem Greenem, protože prostě MUSÍM vědět jak dopadla celá ta věc s Hazel. Chci vědět, jestli se Monica vrátila k Izákovi a chci taky vědět, jak to bylo s Annou.
Skrytá genialita tohoto příběhu spočívá v citátech, které jsou možná trochu ohrané, ale v Hvězdách působí tak nějak..no prostě tak jako když dítě s rakovinou pronese, že každá bolest si žádá procítění.
Když se mě jednou ségra zeptala jaká je pointa tohoto příběhu, zamyslela jsem se,nevěděla co odpovědět. Myslím, že nemá tak úplně pointu. Vším musí stačit, že láska je to nejsilnější co člověk může dostat a že Hazel i Gus jsou ten nejkrásnější pár v dějinách knih i lidstva.
Chci toho napsat ještě tolik, ale myslím že si některé myšlenky nechám pro sebe a budu o nich přemýšlet dál a dál. Mimochodem, chci jiný konec.
Nevím proč ale chci toho daty napsat ještě tolik! Koukám na recenze ostatních a říkám si že jsou mnohem lepší a že sem musim ještě něco přidat a tak přidávám:

JOHN GREEN JE BOREC.

Protože téma rakovina a láska je podle mě hodně těžké a tohle je brilantní výkon!:-)
Myslím, že budu pít šampaňské a říkat si že jsou to hvězdy.
Obálka je samozřejmě dokonale perfektní.
A ano Hvězdy jsou oficiálně mou nejoblíbenější knihou!:-)

Ano, tak si představuju toho dokonalého Augusta Waterse!

PS: Opravdu miluju GUSE!!
PPS: A taky opravdu miluju to jak Hazel Gus říká Hazel Grace.
PPPS: Úplně nejvíc miluju to jejich DOBRÝ? DOBRÝ :')

MILUJU HVĚZDY NÁM NEPŘÁLY!!

Měte se krásně, tak krásně jak to jde:-)

Venea:-*
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mei-riefel Mei-riefel | 4. srpna 2013 v 20:53 | Reagovat

To je nejlepší recenze, jakou jsem kdy četla. Ty dokážeš do textu  přenést city, tak opravdově a tak, jako nikdo.
Fakt skvělá recenze! A nebyla jsem to náhodou já, kdo řekl, že Hvězdy nejsou kniha ? :D
A ty citáty... :O :) A ten Gus na tom obrázku je tak boží!!! Och! :D :)

Prostě Hvězdy - forever :)))

2 Venea Venea | Web | 4. srpna 2013 v 20:59 | Reagovat

[1]: vůbec asi nevíš jak si mě moc potěšila:'))) děkuju moc! Jo asi je to od tebe, ale nejsi jediná kdo si to myslí:D)
Ještě jednou děkuju!

3 Alcine Alcine | 5. srpna 2013 v 11:37 | Reagovat

Je to úžasná recenze. Normálně z ní cítím vše cos do ní vložila :Oo :)
Já bych to takhle nikdy nenapsala ani kdybych se sebevíc snažila vážně já se u toho skoro rozbrečela :)a ty citáty... nemám slov vážně ÚŽASNÝ :-))

4 Venea Venea | Web | 5. srpna 2013 v 11:38 | Reagovat

[3]: Děkuju moc:')

5 Petule Petule | 16. srpna 2014 v 19:25 | Reagovat

Krásná recenze, hned v pondělí si pro ni skočím do knihovny.
http://nejmocnejsitrika.cz

6 AVonMouffGrott AVonMouffGrott | E-mail | Web | 25. srpna 2017 v 14:06 | Reagovat

First things first, you have to set a hard and fast target date when ever you'll completely quit, including two or three weeks from now.  He is content, as well as the complete opposite of our thoughts later years has in store for us.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Chystá se- KRESLENÍ CELEBRIT NA PŘÁNÍ.

Fanclub!


Účastním se!NikaRoovy


Diplomy