Hunger games CELÁ SÉRIE

11. srpna 2013 v 12:10 | Venea |  Recenze
Čau, čau, doufám předem že tuhle recenzi dnes dopíšu. Jo, dopíšu jí, jinak se od sud nehnu. Dělám jí hlavně proto že jedna skvělá stránka na FB ohledně Hunger games -ODKAZ ZDE- my blod sdílí, jsem tomu moc ráda a proto bych pro ně taky chtěla něco udělat. Budu na oplátku sdílet jejich stránku, a doufám že tahle recenze se jim i vám bude líbit!;-)
Doufám že se nebudete zlobit, když napíšu jeden článek o všech dílech Hunger games dohromady.
Tak jdeme na to, mimochodem zítra jedu na tábor a asi jsem nikdy nebyla takhle nervózní:X Ne všichni mě tam totiž mají rádi ;( :DD
No to je vedlejší, jdeme na Hunger Games.

Autor: Suzanne Collinsová
Překlad: Mgr. Zdík Dušek, PhD.
vyšlo 6. dubna 2010
145x210 mm, brožovaná, 328 stran, 349 Kč

Anotace:Vítězství znamená slávu a bohatství.
Prohra znamená jistou smrt.
Hladové hry začínají...
Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit?
V troskách země, kdysi známé jako Severní Amerika, se rozkládá Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou a udržuje si jejich poslušnost tím, že je nutí, aby každý rok vysílaly jednoho chlapce a jednu dívku ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety jako účastníky Hladových her - boje na život a na smrt živě přenášeného televizí.
Šestnáctiletá Katniss Everdeenová, která bydlí sama se svou matkou a mladší sestrou, považuje účast ve hrách za rozsudek smrti, když se nabízí jako dobrovolnice, aby nahradila svou sestru, jejíž jméno bylo vylosováno pro letošní ročník. Katniss se ale už v minulosti ocitla na pokraji smrti - a je odbornicí na přežití. Aniž by chtěla, stává se soutěžící. Má-li však vyhrát, musí učinit řadu rozhodnutí, která staví přežití proti lidskosti a život proti lásce.
Uznávaná spisovatelka Suzanne Collinsová, autorka Underworld Chronicles z žebříčku bestsellerů New York Times, představuje napínavé i filozofické, dobrodružné i romantické dílo zasazené do budoucnosti se zneklidňujícími paralelami k naší současnosti.

První díl nese název Aréna smrti. Po pravdi se mi asi líbil nejvíce z celé série.
Začneme u příběhu.
Dokonalé, a to mi potvrdí snad úplně každý co Hunger Games četl. Vůbec nic tomu nechybí. Obrovské dobrodružství a napětí pohání láska a vášeň, i když té lásky tam zase tolik není. První díl se mi líbí nejvíce protože tam zase není tolik té politiky. Vždycky mě trošičku nudili části, kde Katniss řeší věci ohledně války a tak. Ale nemůžu tomu upřít že autorka si stím dokonale pohrála a je můj problém že mě to zase tolik nebavilo.
Ohledně popisů v knize bych usoudila že jsou perfektní! Viděla jsem před sebou každičký kousek arény a každičký Peetův pohyb.
S hridiny jsem prožívala každý okamžik a každý pocit. Tohle bylo autorčino velké plus, umí každého do knihy dostat a nepustí ho. Hunger Games prostě z rukou nepustíte.

Asi si říkáte jakou postavu mám nejradši? (pochybuju asi si to říkám jenom já:D)

Vážně nevim jakou bych posadila úplně na první místo. Nejspíš Katniss, líbí se mi jak s lidmi zachází a celkově jaká je, Peeta nebo Hurikán? PEETA!!!! Nebudu se vyjadřovat :D Sama nevím proč mám raději Peetu. Je prostě nu:D
A Hurikán? Nemohla bych být s někým tak..hrozně drsným a tvrdým.

Potom je tu film.. jako líbil se mi, ano ale nebilo to ono. Když jsem ho viděla poprvé, vůbec jsem ho nechápala, až když jsem přečetla knihu, porozuměla jsem. A taky mi došlo jak moc scén tam nebylo. Ale to je nic oproti filmu Percy Jackson.. :D

Aby jsme se někam taky dostali, půjdem k dalšímu dílu :D


Autor: Suzanne Collinsová
Překlad: Mgr. Zdík Dušek, PhD.
vyšlo 7. října 2010
145x210 mm, brožovaná, 328 stran, 349 Kč

Anotace:Jste hladoví po dalším strhujícím čtení? Napínavý příběh dobrodružství, útlaku a romantiky pokračuje!
Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?

No, nevím tenhle díl podle mě byl nejhorší. Abyste to nepochopili zle, nemyslím že byl špatnej, ale v porovnání s těma dvouma byl nejhorší. Ale byl krásnej, uchvátil mě, ale prostě o něco míň. Taky jsem ho nemohla pustit z rukou, ale bylo to jednoduší než u prvního a třetího dílu.

Příběh byl dobrý, a před autorkou smekám jak si parádně pohrála s popisem začínajcí války a s pocity lidí. Taky nechápu jak dokázala tak geniálně popsat celý příběh, vážně, vim že už jsem to tady psala..ale fakt nechápu, u žádné knihy jsem příběh nikdy neviděla tak moc živě!
Co se mi ale v druhém díle nejvíce líbilo, byly nové postavy. Finnick, Johanna, Brutus,.. Byly nečím jedinečné, možná kvůli tomu že už v aréně jednou byly (myslím že spoilerování, je u téhle série úplně normální:D).

Omlouvám se, ale už je to nějaká doba co jsem celou serii četla , takže všechny mé pocity z ní už jsou pryč. To co vám ale můžu s jistotou řícit, je to že jsem po dočtení, nemyslela na nic jiného. Někteří o Hunger Games tvrdí že je to jen série, já ale vím že je to něco víc, část mého já. Hodně se to na mě poznamenalo. Změnilo mě to. K lepšímu, knihy mi daly více síly. :-)

No přejdeme ke třetímu dílu, o něm toho sice moc nenapíšu (všechno už jsem napsala vlastně:D) , ale něco tam pčeci jen bude:-)


Autor: Suzanne Collinsová
Překlad: Mgr. Zdík Dušek, PhD.
vyšlo 5. dubna 2011
145x210 mm, brožovaná, 344 stran, 349 Kč

Anotace:Jmenuji se Katniss Everdeenová. Proč nejsem mrtvá? Měla bych být. Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher a bez jejího vědomí ji už před dlouhou dobou zapojili do revoluce. Třináctý kraj vystupuje ze stínů a plánuje svrhnout Kapitol. Zdá se, že všichni o pečlivě připraveném plánu vědí - s výjimkou Katniss. Úspěch povstání závisí na její ochotě stát se pěšákem, přijmout odpovědnost za nespočetné životy a změnit budoucnost Panemu. Kvůli tomu musí odsunout stranou svoji zlost i nedůvěru. Musí se stát symbolem revoluce - reprodrozdem - bez ohledu na to, že cena může být hodně vysoká.
¨

K poslednímu názoru, jsem chtěla dát hlavně obrázky ale pak něco došlo. Velké finále, velká láska, velká válka. To bych to měla jen přehlédnout? NE!

Co se finále týče, bylo plné napětí a očekávání, od začátku až do konce knihy jste určitě měli svůj vlastní konec. Já ho taky měla ale nikdy jsem si nemyslela že to dopadne takhle, bylo to drsné, romantické a silné. Při posledních slovech knihy mi tekhla slza. No slza, myslím že jsem opravdu brečela :D. Jo vlastně, pamatuju se, že jsem měla mokré strany:D Finále bylo prostě nádherné.
Hm, láska. Tak asi Katniss znáte. Peeta Hurikán? Peeta Hurikán? Alespoň, že v tom třetím díle, už začala mít jasno. A na konci konečně měla velké prozření.:D Ale jak jsem říkala, v knize mi trochu chyběly pocity..

A velká válka. Bylo to kruté. Všude byla smrt a úzkost. Katniss se přes to ale přenesla a hurá za prezidentem. To je člověk, kterého jsem z celé knihy opravdu nenáviděla nejvíc. FUJ!
To že Peeta Katniss nenáviděl, tomu taky dávalo šmak:D

"MY NIGHTMARES ARE USUALLY ABOUT LOSING YOU."
-Peeta Mellark

No to bude ode mě asi vše. Celkově, Hunger Games je nejlepší série co jsem kdy četla a je DOKONALÁ!:-)

Celé sérii, i když Catching fire nebyl ta dobrý, dávám pět hvězdiček!:-) Krása, krása..

PS: Omlouvám se za případní chyby, ale na opravdu teď opravdu nemám moc času..

Za recenzní výtisky moc moc děkuji nakladatelství FRAGMENT

Čau čau, Venea:-*

PPS: Na čtrnáct dní mizim:D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sára Sára | E-mail | 20. prosince 2013 v 19:24 | Reagovat

Myslim ze letos.bude Jezisek.hodnej a dostanu Hunger Games..kolik ma dilu?

2 Venea Venea | Web | 23. prosince 2013 v 17:25 | Reagovat

[1]: 3 díly :-)

3 Havree Havree | Web | 30. června 2015 v 20:59 | Reagovat

bezvadný

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Chystá se- KRESLENÍ CELEBRIT NA PŘÁNÍ.

Fanclub!


Účastním se!NikaRoovy


Diplomy