Divergence

19. července 2013 v 20:37 | Venea |  Recenze
Často si říkám, že neexistuje knížka, která by mi pomohla objevit sebe samu. Ani Hunger Games tohle nedokázaly, pak přišla Divergence. Tak jsem si říkala, co za to dám když si jí koupím. Všude samé kladné recenze, takže co.
Když se mi ocitla v rukou byl to krásný pocit, ostatně jako u každé knížky, ale myslím, že teď jsem cítila něco víc. Něco lepšího. .


Autorka: Veronica Roth
Rok vydání: 2012
Žánr: Dystopie
Nakladatelství: CooBoo
Anotace:Chicago, budoucnost. Obyvatelé města, které obklopuje jen močál a obepíná ostnatý drát, jsou rozděleni do pěti frakcí. Beatrice je čerstvých šestnáct a přišel čas vybrat, do které frakce chce patřit, které ctnosti se chce na celý život odevzdat. Překvapivé rozhodnutí jí do cesty přivede osudového kluka - úchvatného, ale taky trochu nesnesitelného. Beatrice zjišťuje, že ve společnosti, která se jeví tak dokonalá, vzrůstá napětí a hrozící nebezpečí lze zažehnat jen jedním způsobem, který ji ale možná zničí.
Co kdybyste se ocitli v takovém světě, kde byste byli povinni vybrat si jednu frakci. Frakce totiž znamená budoucnost, bez frakce byste nepřežili. Říká vedoucí frakce upřímných Marcus.
Zamyslím se a popřemýšlím, co se mi na této knize nelíbilo.
Nic.

Všechno bylo tak kruté a tak reálné že jsem skoro zapomněla na to že v Chicagu nežiji. Knížka je nádherně zpracovaná a plná krásných nápadů. Je hodně zaměřená na city, mnohem více než THG, to mi v Hunger Games právě trošku chybělo. Když už jsme u Hunger Games tak vám musím říct, že hodně lidí tyhle dvě série přirovnává k sobě. Já nevím..ale taky jsem se o to pokoušela ale žádné spojenectví jsem nenašla. Ano obojí je dystopie, ale když si to tak vezmete tak v téhle době dystopie frčí a může se tam vyskytnout cokoli. To nebude ten hlavní důvod proč mi ty série k sobě nejdou. V THG je mnohem krutější režim. Záleží ale na vás, jak režim v daných sériích porovnáte. Podle mě je obojí hrozné ale v Divergenci se ti nadřazení alespoň snaží lidu nějak pomoct nebo ho nějak usměrnit. Zároveň jsou ale obětovány stovky životů lidí, kteří prostě nesouhlasí s tím, že by měl být člověk tak omezený a zaměřený jen na jednu část svého já. Abyste mě pochopili tak Divergent znamená česky odlišný, a to v Divergenci jsou lidé, kteří mají předpoklady pro všechny frakce. Když přečtete i druhý díl tak vám začne pomalu docházet, co autorka celou knihou myslela, nejspíš abychom uvažovali celým svým já a né jen čtvrtinou. Chtěla nám říci že jsme asi všichni svým způsobem Divergentí. Každý z nás umí být Mírumilovný, Odevzdaný, Neohrožený, Sečtělý ale také Upřímný. Každý má předpoklady pro něco jiného ale v zároveň se v každém schovává i hrst ostatních frakcí. Ať už velká či malá, pořád tam je.Na knihu mám velmi kladný názor. Má nádhernou obálku a rychle se čte.
Další věc co mě na knize uchvátila byly vztahy. Vztah ať už mezi hlavní hrdinkou Tris a Čtyřkou (Tobiasem) nebo vzah mezi Christinou a Willem. Bylo krásné pro jednou nevidět milostný trojúhelník:-3 :D
Knížka vás nenechá v klidu a musíte ji prostě číst a číst a číst a číst. Je to ten typ, ke kterému doporučuji kapesník (pro citlivé osoby) a pro ty tvrdší a silné povahy doporučují vzít si ke čtení ..já nevim..třeba mozek. Jo vemte si mozek. Je to hovadina ale nic mě v tu chvíli nenapadlo:-D
Knížku bych k Hunger Games nepřirovnávala ale musím to říct. Mám je obě ráda ale z Hunger Games jsem byla unešená víc, je to prostě trilogie mého srdce.

DÁVÁM PĚT Z PĚTI

Mějte se hezky,
VENEA:-*


PS: Dneska jsem si udělala nové pozadí:-D Celkem se mi to líbí (kecám jsem na sebe hrdá:-DDDDD)
PPS: I come down with Percy Jackson
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mei-riefel Mei-riefel | 19. července 2013 v 21:24 | Reagovat

Super recenze a ještě víc super záhlaví, je fakt... BOŽÍ?! :D :) říká se tomu tak, myslím záhlaví? A co dáš za to, když si jí koupíš ? :D nic!, když ti jí koupili rodiče :DD
Možná si ji taky někdy přečtu, ale teď se mi do toho nějak nechce...

2 Venea Venea | 19. července 2013 v 22:21 | Reagovat

[1]: Děkuju:-), asi jo záhlaví:D no jo no rodiče:DD přečti!:-)

3 NikaRoovy NikaRoovy | E-mail | Web | 23. července 2013 v 7:09 | Reagovat

Už nějakou dobu je Divergence na konci mého mega wishlistu. _D

4 Venea Venea | Web | 23. července 2013 v 9:29 | Reagovat

:D:D ale přečti si jí:D

5 rpgdivergent rpgdivergent | Web | 23. června 2014 v 15:36 | Reagovat

----•○•----- New York v časech divergence, uzavřený -za hradbami čeká možná právě na vás. Můžete být studenti, občané, nebo dokonce velitelé jedné z pěti frakcí. Založte si rodinu, mějte úspěšnou kariéru, nebo se naplno oddejte povinnostem vaší frakce. Zaregistrujte se, zjistěte své předpoklady a začněte hrát v několika z našich RPG místností. Nejdřív frakce-potom krev... nečekej a klikni -----> http://rpgdivergent.blog.cz -----•○•-----

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Chystá se- KRESLENÍ CELEBRIT NA PŘÁNÍ.

Fanclub!


Účastním se!NikaRoovy


Diplomy