30 days book challange-Neblíbená kniha

22. června 2013 v 13:57 | Venea |  Recenze
Ehm, no tohle bylo tak těžké vybírání!..Po pravdě..když se mi knížka nelíbí tak jí prostě nedočtu. Nevím proč, ale nejsem schopná knížku přečíst, když mě nudí. Přijde mi divný že jí někdo dočte, a potom o ní říká, jak moc byla hrozná a jak se u ní nudily. To je všechno moc hezký ale, když nás to nebaví tak nečtu ne? Nebo když se mi to nelíbí. Potom jsou to jen zbytečně hnusné nadávky na knížku. Někoho třeba knížka baví a někoho vůbec ne. Ale zase..odložit knížku po deseti stránkách mi taky připadá jako blbost.
Já mám hodně knížek, které jsem nedočetla. Nelíbily se mi. Nudily mě a tak:-D. Jednu jsem ale vybrala a to proto, že jsem od ní čekala víc.


Název: Legendy alfů-Spravedlivý hněv
Autor: Markus Heitz
Rok vydání: ?
Žánr: Fantasy
Nakladatelství: Fantom print
Proč jsem knížku vybrala: Tuhle knihu jsem mi mamka koupila minulý rok začátkem léta. Bylo to období, kdy jsem milovala fantasy a chtěla ho číst pořád a pořád. Touhle knihou, moje fantasy období taky skončilo (když nepočítám Syna pekel). Když jí viděla, úplně jsem se nad ní rozplývala a hrozně moc se na ní těšila. Přitahovala mě, že elfové nemusí být vždy jen dobří. Skončila jsem na asi 150 stránce a už jsem dále nečetla. Nijak mě to nechytlo, nevím no… chtěla bych jí ale někdy dočíst. Chtěla bych zjistit že jsem se v ní mýlila a že ty pozitivní recenze na ní vlastně nelžou.
Jak jsem se ke knížce dostala: Nejdříve jsem měla v plánu Světlo elfů nebo Královnu elfů. Ty v knihkupectví ale neměly, tak jsem se rozhodla s pomocí mamky pro tuto.
Anotace: Touto knihou se Markus Heitz vrací do světa trpaslíků. Jen jaksi na té "nesprávné" straně. Ale to nic příběhu neubírá na čtivosti a napínavosti, sp
íše naopak. Určitě ne náhodou Spravedlivý hněv hned po vydání v Německu okupoval nejvyšší příčky žebříčků bestsellerů. * Všichni čtenáři a čtenářky Trpaslíků znají alfy jako temné, neúprosné bojovníky. Nyní se o těchto tajuplných bytostech konečně dovíme něco víc: Dsôn Faïmon, říše alfů, plánuje tažení proti dávným nepřátelům elfům. Alfové Sinthoras a Caphalor mají získat přízeň mocného démona, aby ještě více posílili údernost jejich vojska. Oba válečníci se však od sebe nemohou více lišit: zatímco Caphalor by nejraději pouze bránil hranice říše, ctižádostivý Sinhoras touží po něčem větším. Ovládá ho přání konečně si podrobit celou Skrytou zemi… Po milionovém úspěchu trpaslíků nastává nová epocha - věk alfů.
Můj názor: Jak už jsem psala, z knížky jsem nebyla nijak nadšená a nudila mě. Co ale opravdu musím ocenit, jsou povahy hrdinů knihy. Opravdu jsou originální a dobře vymyšlené. Taky se mi moc líbila obálka. Vím že hodně lidem se tahle kniha opravdu zalíbila ale..mě prostě ne:-D Bylo těžké jí vybrat jako neoblíbenou, protože opravdu nemám knížku, kterou bych neměla vůbec ráda.
Obálka: Jak už jsem říkala, je překrásná:-)
No, třeba se vám knížka líbit bude nebo vás nezaujme. Každý máme svůj názor, ale přečíst si ji určitě zkuste!:-)
Dávám 2/5

Alfove

Mějte se krásně, Venea:-*PS: Užívejte léto!:-)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mei-riefel Mei-riefel | 22. června 2013 v 21:35 | Reagovat

Mě tato kniha nezaujala ani podle obálky ani podle anotace. Takže jí asi číst nebudu.

2 Venea Venea | Web | 22. června 2013 v 21:46 | Reagovat

nemusíš:D Zníš trochu jako lenka:-P:-DD

3 ariven ariven | Web | 22. června 2013 v 22:44 | Reagovat

Já ji četla, četla jsem i druhý díl a můžu o téhle knize říct, že je to jediná kniha, kterou jsem si opravdu zamilovala i přesto, že mě místy nudila. Chápu, že jsi ji nedočetla, mě chvilkama u čtení drželo jenom to, že jsem chtěla vědět, jak to nakonec dopadne a nadšení pro postavy. Dokonce i tu Raleehu jsem měla docela ráda (i když to, co předváděla na konci...) a zajímavé je, že zatímco na začátku knihy jsem měla radši Sinthorase, ke konci u mě vedl Caphalor :D
Četla jsem i první díl Trpaslíků, tam tolik nudných částí nebylo, takže by tě to možná bavilo víc... Ale nějak mi víc k srdci přirostli alfové :)

4 Venea Venea | Web | 22. června 2013 v 22:56 | Reagovat

Myslím že to ještě zkusim:-) Když to tak slyšim:-D Já vždycky měla radši Sinthorase:-D

5 Deny el Infian Deny el Infian | E-mail | Web | 23. června 2013 v 13:48 | Reagovat

Já knihy vždycky dočtu, i když mě třeba nudí, ale ani to se zas tak extra nestává. Zvlášť pokud jsou moje a ne z knihovny. Vždycky nějak věřím a doufám, že se to třeba do konce změní a nudit mě to přestane :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Chystá se- KRESLENÍ CELEBRIT NA PŘÁNÍ.

Fanclub!


Účastním se!NikaRoovy


Diplomy