Vesničan v Praze anebo výlet za všechny peníze.

8. května 2013 v 18:09 | Venea |  Fotím
Ahojte, dneska jsem byla na jednom místě, o kterém sem opravdu musím napsat článek! Je to místo obrovské, zalidněné a absolutně moderně i historicky romanizované! Ano mnozí možná tuší je to hlavní město Praha.


Píšu to tady, jak kdybych tam nikdy nebyla ale dá se to tak říct. Vždycky jsem Prahy znala jen z historické strany a strany všech možných obchodů, které si jen dokážete představit. Dnes to ale bylo jiné. Jelikož můj bratranec v Praze skoro bydlí tak nám na každém korku pronesl pětiminutovou přednášku. A i když jsem se divila tak mě to fakt bavilo! Líbila se mi Pařížská ulice (nejdražší nákupní ulice v Praze kde ceny radši ani nedávaj), líbilo se mi metro, kterého jsem se bála a líbili se mi holuby, kteří by se nezalekly snad vůbec ničeho. Bylo toho opravdu moc a tohle je jen zlomek věcí, které se mi líbily. Nesmím ale vynechat historické památky, chlapa co na Pražskym hradě vyřvával jak drahej je benzín, slabou vůni cigaret, která mě překvapivě přitahuje, ruch velkoměsta, obrovské cedule podel dálnice, kupa hezkých kluků, kteří si vás ani nevšimnou, tramvaj, spousta černochů, větnamců, američanů a francouzů! Cítila jsem se jak Mario. Byla jsem v CZ a šla jsem odpočinout do StarBucksu (kam sem mimochodem vždy chtěla, takže se mi splnil sen) plus mnoho dalších mimo českých věcí. Bylo toho na mě moc ale ten zážitek! Prostě superJ Strašně se mi líbí že tam každý člověk má svou vlastní osobnost, neovlivněnou ostatními. Ty lidi si dělají a nosí co chtějí! Je to na nich poznat víc než na lidech z vesnic, kteří jsou všici skoro stejní. Vlastně nejsou stejní ale chovají se tak aby je nikdo neodsuzoval za to jací jsou. A to se mi v Praze líbilo ze všeho nejvíc!:-)
Viděla jsem toho tolik že to ani nejde pořádně vstřebat, už vůbec nejde vstřebat pohled na použitý kondom válející se po zemi. To byla ta druhá o trochu horší stránky Prahy. Tuhle špatnou stranu tu ale nechci moc zmiňovat, protože všichni víte o čem mluvim. Krádeže, drogy, ..a tak:-D. S tím se ale člověk musí smířit, když chce něco zažít a někam se podívat.
Nahoře na Pankrácu jsem zjistila že na takovýhle vejšlap nejsem vůbec stavěná a smažák s hranolkama mi opravdu dost bodnul.Bylo to přesně 12 kilometrů když jsme dojely zpět do Kačerova na nádraží. (mimochodem cestou zpět jsme se asi na půl hodiny ztratily a moje zázračná sestra našla metro, které nás odsud dostane). Tam na nás už čekal strejda a s mým nadšeným souhlasem dovezl naše pochroumaná a uchozená těla do naší ovšem nejoblíbenější vesničky Doksy. Na ten zážitek a celkově na celý den jsem byla a pořád jsem tak nějak pyšná. Uvědomila jsem si ale, že to co potřebuju mám tady, že v Praze bych bydlet nemohla. Na výlety tam ale jezdím ráda doufám že ještě někdy pojedu!:-)
Ještě poslední věc. Nesmim zapomenout na to že konečně mám mého vysněného miláčka Hostitele a to přímo z paláce knih Luxoru. Jestli tohle čte nějaký Pražák tak ať se moc nedivý u nás polovina lidí nemá ponětí co je Gate, Gucii a už vůbec né StraBucks nebo právě Luxor. Nemyslim to zle ale je to pravda:-D Celkově nemám ponětí co nás to vyšlo peněz, ale muselo to být dost protože, i když je v Praze blaze, tak to není nic proti tomu jak moc je v Praze draze.

Zatím čauky
Venea:-*

FOTKY, KTERÉ TU ZVEŘEJNÍM JSOU POD MÝMI AUTORSKÝMI PRÁVY.-D:-)
Díky za pochopení":-)


Můj vysněný sen!:-)

Pohled na Pražský hrad z Petřína


A nakonec vám s radostí ozamuji že i krapet přírody v Praze je!:-D:-)

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 blažena blažena | Web | 8. května 2013 v 18:14 | Reagovat

Jo holubi jsou v Praze ochočení. :-)))
Moc hezké fotky!

2 Venea Venea | Web | 8. května 2013 v 18:15 | Reagovat

já vim že jo:-D.-) ale stejně mě to fascinuje:-D! děkuju!:-)

3 Deny el Infian Deny el Infian | E-mail | Web | 11. května 2013 v 17:44 | Reagovat

"už vůbec nejde vstřebat pohled na použitý kondom válející se po zemi" KDE?! :DDDDDD Dělej mluv! Sjedu se tam podivat, třeba tam ještě bude! :DDDD
Já centrum Prahy, nijak zvlášť nemusim, na můj vkus je tam moc lidí. Děsivejch lidí :D
Já sem spokojená v tý naší části, kde tak rušnou neni :3 :DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Chystá se- KRESLENÍ CELEBRIT NA PŘÁNÍ.

Fanclub!


Účastním se!NikaRoovy


Diplomy