16.Kapitola 2.část

28. září 2012 v 16:56 | Venea |  Válka srdcí
Ahojky, už dlouho dlouho jsem sem nic nepřidala a připadá mi že na blog trochu kašlu takže sem se ho rozhodla zrenovovat začnu tím že budu mnohem častěji psát a budu vymýšlet soutěže. Potom se budu zabívat novým layem od nadané Dincie, která má teď boužel v laých pauzu. Nu ohledně téhle kapitoli..nic vám prostě říkat nebudu!:D Užijte si jí)

Krásný den, Venea


Vyjeli z Krásného lesa. Ocitli se na pustině. Elfka na vteřinu zaváhala, jestli jsou stále na dobré cestě. Nikde žádné stromy, žádná voda. Jen kamení pokryté mrazem a jinovatkou. Talia věděla že tohle pro oba nebude jednoduché. Musejí se dostat přes ty mohutné hory plné nebezpečí i ve dne. Nejsou na to připraveni. Ve vesnici si kvůli tomu elfovi co si říká Forden nemohli ani nic pořádného koupit. Talia chtěla teplé šaty a nějaké to jídlo. Teď ale nemají vůbec nic. V krásném lese to ještě šlo, byli tam různé keře a voda v potocích. Ale tady? Nic. Elfka by se hodně divila, kdyby tu zahlédla nějaké zvíře.

Rozhlédla se. Hustá mlha jí křížila cestu natolik, že si nebyla jistá jestli se Risa nevznáší. Když ale zaslechla tlumený zvuk jejích kopyt dopadajících na studené kameny tak se uklidnila. Talia počítala s tím, že než dojedou do hor bude to trvat tak dva dny. Přeci jen. V tomhle mrazu to není nic lehkého. Přisunula si lehký kabát blíže k tělu a zmáčkla studené tělíčko Dupika, který seděl před ní a třásl se zimou. Byla zničená. Tvrdé podmínky téhle krajiny jí lezly na mozek. Elfové na tohle nejsou zvyklí. Oni znají jen přírodu, stromy a lehké šumění potůčku. Talia Kramánii z téhle strany ale ještě nepoznala. Ani nikdy poznat nechtěla. Zimou se jí svíral hrudník. Pomalu jí odumíraly končetiny. A to ještě nepomyslela na to co bude v horách. Ale jedinou výhodu toto místo přeci jen mělo. I kdyby byla Karmánie sebevíc změněná a zničená. Tady by to zůstalo stejné, stejně zlé a chladné. Jeli stále podle řeky. Ale byla ž příliš ledová, skoro zmrzlá. Talia se jí navíc bála. Bohužel to ale byla jediná možnost jak se dostat do hor. Ta řeka je tam zavede.

Museli si odpočnout. Byť je na chvíli ale přece. Únava by je časem zabila. Zastavila Risu jemným kopnutím do břicha a svezla se dolů na tvrdou zem. Dupik za ní. Přitiskla si ho pevně k tělu. Museli se navzájem zahřát. Sundala si plášť a přehodila ho přes skřítka. Zavřela oči. Havraní vlasy jí spadly do obličeje.

Za okamžik její bystré uši zaslechly pohyb země. A zas a zas. Někdo se k nim přibližoval. Kroky byli silnější a silnější. Talia sebou rychle cukla a zvedla se. Dupik hned za ní. V mlze byl vidět je obrys postavy, která se přibližuje ladným krokem. Talia usoudila, že je to elf. Postava se prodírala mlhou a začínaly se jí rýsovat krátké vlasy, výška a když se elfka opravdu dobře zadívala spatřila nádherné bezedné modré oči. Silně jí pýchlo u srdce. Z mlhy vystoupil hnědovlasý elf a ironicky a zároveň pobaveně se na ní zahleděl.

"Forden." Zašeptala.

"Ano, ano. Taky tě rád vidím ty uprchlice." Pronesl chladně a přistoupil k ní blíž, Dupik ostražitě vytáhl malou dýku a pohrozil elfovi. Ten se jen zasmál a prstem odhrnul ostří dýky stranou.

"Co tu děláš." Odtáhla se od něj Tália zlostně.¨

"Ale no tak, chci ti pomoct." Usmál se.

"Ty a pomoct? V tvých očích není nic dobrého." Přimhouřila oči.

Jeho úsměv se na okamžik ztratil, ale hned byl zase zpět.

"No když myslíš, myslel sem že ti to ovoce a chléb pomůžou ale, když nechceš. Tak selaví." Jeho smích zněl, jakoby se zasmál ďábel. Talia ale věděla, že tohle myslí upřímně. Všimla si velkého ruksaku.

"Počkej." zašeptala a pomalu se k němu přisunula.

"Co za to chceš?" Zeptala se podezíravě.¨

"Nic." Pronesl jednoznačně.

Elfka si ho prohlédla nedůvěřivým pohledem, ale na to souhlasila. Právě teď by udělala naprosto cokoli, aby měla co sníst.

Forden se usmál a přikývl. Pomalu vyndal z ruksaku kousek čerstvého chleba a jablko. Podal to Talie ta ale odmítla a jídlo ponechala Dupikovi. Forden nad tím zakroutil hlavou ale nakonec Talii také podal kousek chleba. Talia si pomalu sedla na zem. Forden si všiml jaká je jí zima. Trošku neochotně jí podal Svůj velký dlouhý kabát a sám zůstal o zimě. Talia nejdřív nechtěla přijmout ale nakonec jí zima přesvědčila, aby si ten kabát vzala. Zachumlala do něj sebe i skřítka.

"Pověz, proč si se sem vydala?"
Zeptal se a jeho hlas zněl kupodivu mile.
Talia se mu zahleděla do očí. Byly vskutku nádherné. Jeho pohled..to jak byl teď krásný se nedalo popsat. Talia na něj zírala jako blázen. Nikdy dříve nejspíš podobně zvláštního a tak moc dokonalého elfa neviděla. Pousmál se.

"Jsi v pořádku?"

Talia se probrala a trochu se zastyděla.

"Ano jsem, no..po pravdě musím najít čarodějku."

"Čarodějku?" Podivil se a přisunul se k ní blíž.

"Ano, potřebuju od ní pomoct ale víc už ti nepovím, ještě tě tak moc neznám." Šťouchla do něj a oba se zasmáli.

"Taky ti něco možná časem povím.." Zašeptal si pro sebe.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mei-riefel Mei-riefel | 28. září 2012 v 17:22 | Reagovat

úžasná kapitola ! přidej prosím rychle další, a hlásla jsdem tio s tou Dasmánií, ale myslim si, že ona půjde dobrovolně.

2 Venea Venea | Web | 28. září 2012 v 17:23 | Reagovat

děkuju moc dneska asi nestihnu ale neva:)

3 ariven ariven | Web | 28. září 2012 v 20:24 | Reagovat

Super kapitola! Začínám mít toho Fordena fakt ráda... :) Těším se na pokráčko ;-)

4 Venea Venea | Web | 28. září 2012 v 21:04 | Reagovat

díky moc:)

5 Lily Lily | 9. října 2012 v 18:24 | Reagovat

FOrden je boží a Talia taky doufám že to bude nějaké to drama lásky :-D skvělá povdíka

6 Lily Lily | 9. října 2012 v 18:25 | Reagovat

prls ať jsou každé dvě kapitoly oni dva a mezitím Erik a VEnea :-D

7 Venea Venea | Web | 10. října 2012 v 20:25 | Reagovat

děkuju moc snad se to povede:D

8 Štěpa Štěpa | 11. října 2012 v 21:31 | Reagovat

Další pokračování !!už se nemůžu dočkat! :DD Je to tak napínavý!! :DD

9 Mei-riefel Mei-riefel | 25. listopadu 2012 v 11:12 | Reagovat

Chtělo by to další kapitolu Káťo. )

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Chystá se- KRESLENÍ CELEBRIT NA PŘÁNÍ.

Fanclub!


Účastním se!NikaRoovy


Diplomy