5. Kapitola

3. května 2012 v 19:58 | Kateřina Vlachová |  Válka srdcí
Erik seděl na malé dřevěné lavičce a sledoval poletující ptáky. Zhluboka se nadechl čerstvého ranního vzduchu. Užíval si posledních dní svobody. Za pár dní bude válka. Válka, která zahubí celý svět. Nikdo se nedokáže vyrovnat moci krále. Chvilku zaváhal nad tou ženou, která žije na tvrzi na samém pokraji Karmánie u Karminského moře. Erik věděl, že ta žena je velmi silná a že má moc zloby ale královo vojsko nepřekoná. Chvilku nad tím dumal, ale pak to pustil z hlavy. Teď přemýšlel jak se asi má Venea. Když na ni pomyslel příjemně ho hřálo u srdce. Erik se toho citu zprvu bál ale pak si na něj zvykl. Opřel se pohodlně o lavičku a unaveně zavřel oči.

Venea rozrazila dveře otcovi komnaty. Až když to udělala, uvědomila si, že to nebil zrovna moc dobrý nápad. K jejímu štěstí otec nebyl v místnosti. S úlevou zase zavřela dveře. Celou dobu co spala se jí zdálo o jedné a té samé věci. O válce. A právě na to se otce potřebovala nutně zeptat. Utíkala chodbou a přemýšlela, kde by otec mohl být. Unaveně si sedla na nejbližší křeslo a chytla se za hlavu. Pořád jí bolela jak včera upadla. Vlastně ani nevěděla, jak dlouho spala. Ale to jí teď nějak nezajímalo. Venea se znovu zvedla a i když unaveně, tak znovu vyběhla chodbou k otcovi. Za nedlouho spatřila první dveře, byla to otcova pracovna a zároveň místo kde mohl přemýšlet o nemožném. Byla zadýchaná ale snažila se svůj zrychlený dech ovládnout. Opatrně zaklepala na dveře. Ozval se tvrdý hlas. "Kdo je?"
"Já otče" Odvětila Venea. "Pojď dál Veneo" Řekl král. Venea opatrně vzala za kliku a vkročila.
Místnost byla temná. Venea byla uvnitř jen párkrát. Na obrovských oknech se houpaly fialové závěsy. Král stál k Venee zády. "Co potřebuješ, dcero?" zeptal se. "Potřebuji s vámi otče mluvit o válce." Řekla odvážně Venea. Král se otočil a jeho studený pohled Veneu zcela pohltil. Už si sebou nebyla tak jistá jako před tím než se na ní podíval. Vždy jí ten pohled drtil srdce. "Posaď se Veneo". Řekl král už klidným a podlízavým hlasem. Venea se nejistě posadila na nejbližší křeslo. "Království potřebuje aby to zlo co nám ničí vesnice bylo zničeno. Mám tisíce vojáků, ale my potřebujeme více než to. Potřebujeme každého kdo je schopný bojovat, ať už jsou to třeba ženy a děti. Je mi to jedno!" Venea cítila, jak jí proudí vztek v žilách a chtěla něco namítnout ale věděla že by z toho měla jenom problémy, a tak radši jen mlčela. "Veneo, budeš brzy královna." Venea div nevyskočila z židle. "Cože?" Vyhrkla zhrozeně. "Vždyť nemám, koho bych si vzala." "Já vím, dcerko. A proto si tě vezmu já." Venee okamžitě vyhrkly slzy do očí. Nebyla schopná slova. Musela se zase posadit a trochu se uklidnit. Ale opravdu to nešlo. Král nic neříkal jen si jí se zájmem prohlížel. " Během války se s družinou vojáků ukryješ hluboko v lesích, nikdo tě tam nejde. Až válka skončí, vrátíte se zpět a já si tě má dcero vezmu za ženu." Řekl konečně. Venea se na něj jen se zhunesí v očích podívala. Snažila se potlačit ten vztek a chuť do svého otce vrazit cokoli jí přišlo pod ruku ale nebylo to příliš snadné. " Bude to tak jak jsem říkal ano?" Otázal se král. Venea chvíli váhala. Ale nakonec přikývla, zvedla se a s bouchnutím dveří odešla.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mei-riefel Mei-riefel | 3. května 2012 v 20:07 | Reagovat

Ou chudák Venea. Ten král je fakt no prostě ... sem zvědavá jak to bude dál.

2 Venea Venea | 3. května 2012 v 20:07 | Reagovat

já taky :D

3 ariven ariven | Web | 3. května 2012 v 20:11 | Reagovat

Chudáček Venea. Ale když jí to král řekl, bůhvíproč jsem z toho měla záchvat! :D. Ale mám dojem, že ona si ho nevezme, ale nevim, to rozhodneš ty ;). Pěkná kapitola, těšim se na pokračování.

4 Venea Venea | 3. května 2012 v 20:32 | Reagovat

děkuju:) já to taky vlastně ještě nevim úplně jistě ale nějaký námět mám:)

5 NikaRoovy NikaRoovy | Web | 6. května 2012 v 15:43 | Reagovat

Chudinka malá :-D
To jsem zvědavá na pokračování! Doufám, že bude co nejdříve!

6 Venea Venea | 6. května 2012 v 15:54 | Reagovat

Děkuju?) neboj bude

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Chystá se- KRESLENÍ CELEBRIT NA PŘÁNÍ.

Fanclub!


Účastním se!NikaRoovy


Diplomy