Počátek války- pokračování

21. dubna 2012 v 15:16 | Kateřina Vlachová |  Válka srdcí
Někdo zaklepal. Král se prudce otočil. Ale když uviděl proužek havraních vlasů v pootevřených dveřích tak se uklidnil. "Pojď dál Eriku". Do dveří vstoupil pohledný mladík . Měl pronikavé avšak mírumilovné oči. Ano byl to ten kluk, do kterého vrazila Venea. Byl trochu polekaný."Co jste potřeboval králi?" Zeptal se opatrně. "Pojď blíž!" Rozkázal král.
Erik se nejistě ploužil ke králi, až k němu došel úplně. "Podívej se z okna Eriku" Pobídl ho. Mladík sklonil jemně hlavu a přešel k oknu. Tam se zarazil a smutným pohledem se díval dolů. Vždy když se podíval dolů z hradu tak spatřil spuštošenou zemi, kterou kdysi dávno obýval s rodinou. Jeho rodina tam stále někde žije. Alespoň on sám v to doufá. "Hrozné co?" Probudil ho král ze zamyšlení. "Ano to je." Souhlasil Erik. "Proto bude válka!" Řekl trochu tiše král. "Erik se prudce otočil skoro mu vyhrkly slzy. "Ale copak, copak bojíš se snad?" Zeptal se král posměšně. "Ne to ne králi" odpověděl, když to nebyla pravda. "Válku na tu hloupou tvrz povede Soter. Všichni zůstanou tady, válčit se bude venku." Erikovi se skoro podlomily kolena když to slyšel. Měl tam rodinu a věděl že jestli tam všichni občané země zůstanou tak zemřou. On neznal tu tvrz. Jen věděl že právě tam se odehrává zlo největší zlo světa. Obrovská moc. A krutost. Neměli šanci ale to Erik královi neřekl. Jen kývnul hlavou.
Do dveří někdo vpadl. Byla to chůva princezny. Oba se rychle otočily. "Co tady chceš?" Zeptal se král podrážděně. "Princezna omdlela!" Vyhrkla vystrašeně. "Kde je?" Zeptal se král klidně. "Je v posteli králi. Celá hoří a blouzní, říká něco o tom že její sestra žije!" řekla chůva. "Že Dasmánie žije? To je opravdu hloupost." Řekl král posměšně. "Králi, vy se za ni ani nepůjdete podívat?" Zeptal se Erik odvážně. Král se prudce otočil a na chlapce vrhl varovný pohled. Ale pak povolil a uměle se usmál. "Ne, k čemu by to bylo? Byla by ještě více nervózní"! Erik sklonil hlavu. "Můžeš jít chůvo." Postarej se o ni!" Řekl a chůva odešla. Erik byl nervózní, bál se o princeznu. "Králi, mohu už jít?" Zeptal se krále. "Ach ano můžeš." Erik na nic nečekal a pomalu odešel z místnosti. Na chodbě paláce se ale rozeběhl přímo ke dveřím kde blouznila princezna Venea. U dveří se ale zarazil. Byl asi blázen že si myslel že ho princezna uvítá s otevřenou náručí. Pravdou ale bylo že mu bylo princezny líto. Proto k ní běžel. Chtěl jí pomoct. Chvilku váhal a pak se rozhodl že jen nahlédne do dveří. A tak i udělal. Opatrně pootevřel dveře. A chvilku si myslel že vidí anděla. Princezniny vlasy se mírně pohupovali ve větříku z pootevřeného okna. Její tvář byla otočená k oknu ale Erik byl přesvědčen že i tak je nádherná. Její sněhobílá noční košilka jí odkrývala ramena a jednu nohu. Erikovi se zastavilo srdce z té krásy. Hned se ale probral a i když nechtěl tak zavřel dveře a odešel.

Otevřela oči a nad sebou uviděla jakéhosi muže v bílém plášti. "Posaďte se princezno prosím". Venea poznala že je to královský doktor. Měl bílou tvář a milý úsměv. Venea se zkusila posadit. Ale chytla ji obrovská křeč do hlavy. Ale nic neřekla a zůstala sedět. Doktor se na ni mile usmál a ona mu úsměv lehce oplatila. Otevřete ústa princezno. Venea poslechla a on ji do úst strčil jakési dřívko. Když dřívko vyndal jemně ji položil na postel a přikryl dekou. Princezna usnula.Doktor se nai ještě usmál a odešel. Za dveřmi stál král a pohoršeným výrazem na doktora hleděl. 'Jak je jí?' zeptal se. Princezna je v horším stavu než jsem si myslel. Chybí ji přátelé a podpora rodiny. Pokračoval. "Jak se opovažuješ mi říkat že svou dceru nepodporuji?" zeptal se král tvrdě a oči mu žhnuli. "Omlouvám se ." Řekl doktor s úplně klidným výrazem ve tváři. Král se zamračil a odešel. Když byl na cestě tak si pro sebe zamumlal "Ještě není připravená".
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 NikaRoovy NikaRoovy | Web | 21. dubna 2012 v 18:05 | Reagovat

Konečně! Moc se ti to povedlo, píšeš vážně moc hezky. Doufám, že další kapitola bude co nejdřív. A že v ní bude Venea, protože je mi děsně sympatická. ;-)

2 Venea Venea | 21. dubna 2012 v 18:13 | Reagovat

moc děkuju :'))

3 Venea Venea | 21. dubna 2012 v 18:14 | Reagovat

a neboj Venea se ještě objevý  ;)

4 ariven ariven | Web | 21. dubna 2012 v 20:12 | Reagovat

Jé, já jsem to pokračování málem přehlídla! Ještě že jsem ho nakonec našla, jinak by to byla škoda :). Vážně pěkný :)

5 Venea Venea | 21. dubna 2012 v 20:13 | Reagovat

děkuju moc! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Chystá se- KRESLENÍ CELEBRIT NA PŘÁNÍ.

Fanclub!


Účastním se!NikaRoovy


Diplomy