4.Kapitola

26. dubna 2012 v 12:50 |  Válka srdcí
Utíkala, jako o závod neohlížela se. Myslela jenom na to jak utéct vojákům z hradu kteří ji jsou v patách. Byla rychlá ale ne dost na to aby utekla koním v trysku. Nevěděla kam běží a proto běžela dál a dál než se objeví nějaké vhodné místo. Byla to elfka. Havraní vlasy ji vlály daleko za ní. Vojáci se přibližovali. Motala se mezi kmeny stromů hlubokým lesem zakopávala o kořeny. Její lehké hnědé prosté šaty se jí trhaly o trny různých keřů. Cítila jak se do jejích bosích nohou zabodávají trny a jak šlape na klacky a šíleně jí to bolí. Už nevěděla co dál. Půlka jejího já jí říkala "běž, běž!" A ta druhá : "Nemá to cenu stůj." Ona ale pořád běžela, nevzdávala se. Vtom nedaleko uviděla kmen stromu ve, kterém je díra do, které se pravděpodobně vejde. Ještě více zrychlila už se blížila. Před kmenem se zastavila a na okamžik zaotálela protože viděla že to není jen malý důlek ale dlouhá díra ale potom skočila. K jejímu údivu nebyl skok tak dlouhý. Ale díra se po dopadu zasypala takže elfka nemohla ven ale ani vojáci k ní. Alespoň v to doufala. Slyšela dusot koňských kopyt už velmi blízko. Ten pocit že ji chrání jen pár vrstev hlíny ji znepokojoval.
Když zaslechla, že se koně s vojáky vzdalují tak se pomalu otočila, protože díra byla dost malá. Přivřela oči, aby se podívala, jestli tu není nějaký východ. V tom spatřila, že to není jenom díra, ale jakási podzemní chodba. Ano o podzemních chodbách už slyšela z vyprávění. Prý tu už po staletí žijí zákeřní skřeti, které ale ještě nikdo nikdy neviděl. Konečně se odhodlala a vydala se po čtyřech tou temnou chodbou. Všude okolo ní byli pavučiny a brouci. Tiše se šoupala dál. Úplně na konci chodby konečně spatřila malé světlo. Zrychlila tempo, protože v té chodbě se přeci jenom špatně dýchalo. Něco zaslechla. Prudce se otočila a spatřila dvě žluté oči podobné kočičím. Tvor se přibližoval. Čím blíže byl k elfce tím byl větší a bylo ho lépe vidět. Elfka nebyla ozbrojená a tak se otočila a co nejrychleji utíkala po čtyřech z podzemní chodby. Tvor byl rychlejší než by očekávala. Cítila jak se země nad ní i pod ní chvěje. Už byla skoro venku když jí tvor chytl za nohu a táhl zpátky. Drápy jí zaryl hluboko do masa. Zaúpěla bolestí. Začala se prudce vzpírat a cukat sebou, ale nemělo to cenu. Už byla vyčerpaná. Tvor z ničeho nic. Mohutně zavyl a pustil elfku. Ta se otočila a viděla, že jakýsi malý mužík tvorovi usekl ocas. Mužík se k elfce přibližoval a když byl u ní tak jí jen pověděl: "Musíme rychle jít! Za chvilku se probere!" Elfka jen zmateně kývla. A vydala se za trpaslíkem s prudkým pálením v noze.
Jak se přibližovali ke světlu tak se elfka přesvědčila o svém domnění, že je to trpaslík nikoli skřet. Byl velmi malý a na hlavě měl posazený Červený trpasličí klobouček. "Co tu děláš Tálio?" Zeptal se trpaslík náhle. "Jak znáte mé jméno?" Změnila téma Tália. "Nejsem slepej!" Řekl trpaslík trochu uraženě. " Viděl jsem přívěsek co máš na krku." A opravdu na krku elfky se houpal řetízek s nápisek Tália. " Kdo si ty?" zeptala se Tália. "Jmenuji se Dupik." Řekl hrdě. Tália se tomu musela v duchu zasmát. "Pojď za mnou, ale opatrně východy z podzemních chodeb vždy končí vodopádem. Až řeknu, skoč tak skočíš!" Tália vypadala zaraženě, ale kývla. Na konci chodby se oba zastavili. Tálii chytla závrať, když pohlédla dolů, ale zároveň se jí nesmírně ulevilo. Když se mohla nadechnout čerstvého vzduchu. "Skoč!" Zavelel trpaslík a skočil. Tália se na chvilku zarazila. Pak však zavřela oči a skočila. Padala dlouho. Cítila se jako pták. Jako nespoutaný a volný tvor. Byl to nádherný pocit padat. Ale náraz byl prudký. Bylo to jako kdyby se probudila z krásného snu. Voda byla ledová ale zároveň příjemná. Unaveně doplavala na břeh. Rozhlédla se, jestli někde nevidí trpaslíka. Ale neviděla ho. Co když se utopil?! Pomyslela si. A na to skočila znovu do studené vody. Pod hladinou otevřela oči a uviděla trpaslíka, jak se topí a bojuje s proudy vody. Rychle k němu připlavala, vzala ho za boky a plavala, sním na hladinu. Trošku jí táhl dolů, ale nebylo to tak hrozné. Na břehu padla vyčerpáním a Dupik vedle ní.

Asi tam budou chyby :D ale neva :D;)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ariven ariven | Web | 26. dubna 2012 v 17:36 | Reagovat

Trpaslíci! A skřetí! Pěkný, rychle další :)

2 Venea Venea | 26. dubna 2012 v 17:42 | Reagovat

děkuju :)

3 Lai Lai | Web | 26. dubna 2012 v 19:06 | Reagovat

další! :DD

4 Venea Venea | 26. dubna 2012 v 19:10 | Reagovat

okey ! .D

5 Mei-riefel Mei-riefel | 26. dubna 2012 v 19:35 | Reagovat

Je to úplně úžasné, jí říkám další ! :DD

6 Venea Venea | 26. dubna 2012 v 20:37 | Reagovat

děkuju moc ! :)))*

7 Elisa Elisa | 21. června 2012 v 16:15 | Reagovat

superovy

8 Venea Venea | Web | 21. července 2013 v 11:21 | Reagovat

dík.)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Chystá se- KRESLENÍ CELEBRIT NA PŘÁNÍ.

Fanclub!


Účastním se!NikaRoovy


Diplomy